Hospoda se sama udala hygieně. Nic nedodrží. Těší se na boj

27.10.2021 10:04

Podnikatel Jiří Janeček vyrazil s iniciativou Chcípl pes znovu do útoku proti covidovým restrikcím. Originálním způsobem. Podívejte se sami.

Hospoda se sama udala hygieně. Nic nedodrží. Těší se na boj
Foto: Repro YouTube CNN Prima News
Popisek: Jakub Olbert, majitel restaurace Šeberák v pražských Kunraticích

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch oznámil veřejnosti, že epidemie koronaviru znovu nabírá na obrátkách a nemocnice se znovu plní covidovými pacienty. Tentokrát ve většině pacienty neočkovanými proti nemoci covid-19.

Anketa

Ještě přitvrdit proti neočkovaným?

20%
78%
hlasovalo: 28252 lidí

Vláda Andreje Babiše (ANO) proto rozhodla, že se zkrátí platnost antigenních testů na 24 hodin a PCR testů na 72 hodin. Vedle toho tlačí na restauratéry, aby u svých hostů důsledně vyžadovali důkaz, že prodělali covid v posledním půl roce, že jsou očkovaní nebo mají v ruce platný test. Bez toho by lidé do restaurací a hospod vůbec neměli chodit.

A právě tady se ozývá podnikatel Janeček s iniciativou Chcípl pes. Záměrně na sebe podává udání a zdůrazňuje, že iniciativa Chcípl pes toto opatření dodržovat nebude. Zdůraznil to v dopise zaslaném přímo hygieničce hlavního města Prahy.

„Vážená paní ředitelko, tímto Vám chceme nahlásit zásadní porušení proti pandemických vládních opatření, které proběhne 1. 11. od 11 hod. v restauraci Šeberák ulici K Šeberáku na Praze 4, kterou provozuje Jakub Olbert. Dle našich informací bude do restaurace vpuštěn a obsloužen člověk bez OTN ( bez bezinfekčnosti). Žádáme hygienu a orgány Policie České republiky, aby neprodleně zasáhly proti vědomému porušování vládních protipandemických opatření,“ napsali Jiří Janeček a Jakub Olbert hygienikům v Praze.

V přímém střetu s hygieniky a policií chtějí členové iniciativy Chcípl pes dokázat nesmyslnost vládních opatření.

„Chceme jasně deklarovat a prokázat ve střetu s hygienou a Policií ČR, že další nařízení jsou protiústavní a diskriminační. Doufáme, že najdou odvahu a přijdou na Šeberák. V současné době jsme rozeslali 345 živnostníkům návod na obranu na základě žádosti o tzv. rebelský manuál,“ stojí v prohlášení.

1. listopadu se bude k tématu konat tisková konference pořádaná iniciativou Chcípl pes.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Tomáš Jirsa, MBA byl položen dotaz

K prezidentské volbě

Nejste jejím zastáncem a vadí vám, že jeden senátor nebo poslanec může podpořit více kandidátů. A co to, že jejich podpis má několikanásobně větší váhu než hlas lidí? Když už přímá volba, neměli by všichni sbírat podpisy stejně tedy od lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A začal vztek. Krach mezi SPOLU a Piráty dopadl zle

13:24 A začal vztek. Krach mezi SPOLU a Piráty dopadl zle

Možnost koalice SPOLU a Pirátů v Praze zřejmě definitivně padá. Piráti odmítli poslední návrh SPOLU,…