Hospoda se sama udala hygieně. Nic nedodrží. Těší se na boj

27.10.2021 10:04

Podnikatel Jiří Janeček vyrazil s iniciativou Chcípl pes znovu do útoku proti covidovým restrikcím. Originálním způsobem. Podívejte se sami.

Hospoda se sama udala hygieně. Nic nedodrží. Těší se na boj
Foto: Repro YouTube CNN Prima News
Popisek: Jakub Olbert, majitel restaurace Šeberák v pražských Kunraticích

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch oznámil veřejnosti, že epidemie koronaviru znovu nabírá na obrátkách a nemocnice se znovu plní covidovými pacienty. Tentokrát ve většině pacienty neočkovanými proti nemoci covid-19.

Anketa

Ještě přitvrdit proti neočkovaným?

21%
77%
hlasovalo: 27781 lidí

Vláda Andreje Babiše (ANO) proto rozhodla, že se zkrátí platnost antigenních testů na 24 hodin a PCR testů na 72 hodin. Vedle toho tlačí na restauratéry, aby u svých hostů důsledně vyžadovali důkaz, že prodělali covid v posledním půl roce, že jsou očkovaní nebo mají v ruce platný test. Bez toho by lidé do restaurací a hospod vůbec neměli chodit.

A právě tady se ozývá podnikatel Janeček s iniciativou Chcípl pes. Záměrně na sebe podává udání a zdůrazňuje, že iniciativa Chcípl pes toto opatření dodržovat nebude. Zdůraznil to v dopise zaslaném přímo hygieničce hlavního města Prahy.

„Vážená paní ředitelko, tímto Vám chceme nahlásit zásadní porušení proti pandemických vládních opatření, které proběhne 1. 11. od 11 hod. v restauraci Šeberák ulici K Šeberáku na Praze 4, kterou provozuje Jakub Olbert. Dle našich informací bude do restaurace vpuštěn a obsloužen člověk bez OTN ( bez bezinfekčnosti). Žádáme hygienu a orgány Policie České republiky, aby neprodleně zasáhly proti vědomému porušování vládních protipandemických opatření,“ napsali Jiří Janeček a Jakub Olbert hygienikům v Praze.

V přímém střetu s hygieniky a policií chtějí členové iniciativy Chcípl pes dokázat nesmyslnost vládních opatření.

„Chceme jasně deklarovat a prokázat ve střetu s hygienou a Policií ČR, že další nařízení jsou protiústavní a diskriminační. Doufáme, že najdou odvahu a přijdou na Šeberák. V současné době jsme rozeslali 345 živnostníkům návod na obranu na základě žádosti o tzv. rebelský manuál,“ stojí v prohlášení.

1. listopadu se bude k tématu konat tisková konference pořádaná iniciativou Chcípl pes.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

19:45 Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

Poslanec a jeden ze zakladatelů hnutí STAN Petr Gazdík se domnívá, že Vít Rakušan by měl kandidovat …