Hospody, nebezpečí! Profesor Hořejší: 3 tisíce mrtvých ještě do konce roku, zcela jistě

30.11.2020 10:24

Imunolog Václav Hořejší se domnívá, že vláda při přechodu ze čtvrtého na třetí epidemický stupeň systému PES by mohla být opatrnější. Má obavy, co s epidemií udělá otevření restaurací. Počítá prý s tím, že do konce roku přibude ve spojitosti s nemocí covid-19 na 3 tisíce dalších mrtvých.

Hospody, nebezpečí! Profesor Hořejší: 3 tisíce mrtvých ještě do konce roku, zcela jistě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odebraný vzorek na test Covid-19, ilustrační foto

Kdyby bylo na něm, profesor Hořejší by uvítal, kdyby se celorepublikově přešlo na třetí epidemický stupeňsystému PES až tehdy, kdy by jeho parametry splňovaly všechny kraje. Teď je to tak, že Praha je z celé republiky premiantem, ale kupříkladu Karlovarský kraj či Kraj Vysočina na tom nejsou právě nejlépe a stále by patřily do stupně čtvrtého.

Anketa

Důvěřujete Pavlu Rychetskému?

11%
89%
hlasovalo: 16193 lidí

„Teď jsme na desetkrát horších číslech než v nejhorších chvílích na jaře. Ale máme nějaký systém, který je dle mého názoru připravený zodpovědně. Souhlasím i s ministrem, že země bude do konce roku ve třetím stupni a budeme setrvávat na současných číslech. Denní přírůstek bude nadále několik tisíc nakažených. Také si myslím, že do konce roku budeme mít ještě tři tisíce mrtvých, ale s tím se nedá už nic dělat,“ poznamenal imunolog v rozhovoru pro server Seznam Zprávy.

Starost mu prý dělá otevření restaurací. Připomněl, že v některých zemích mohou u jednoho stolu sedět maximálně dva lidé. V České republice to budou čtyři lidé. S počtem nakažených nějak zahýbá i otevření obchodů a služeb. K opatrnosti Hořejší nabádal také ve vztahu ke školám. Školní dětí a mladí lidé podle něj často nemají příznaky nemoci covid-19, ale onemocnění i tak přenáší dál do populace, takže bude třeba mít se na pozoru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

22:52 „Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

Lídři Zlínského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastni…