Host Andreje Babiše: Prestižní profesor, který se zabývá kolapsem a zhroucením civilizace

23.10.2014 10:17

Andrej Babiš hodlá dnes na Žofíně představit další ze svých politických aktivit. Jeho hnutí ANO se rozhodlo založit vlastní think tank, který by přinášel inspirativní myšlenky a vyjadřoval se k aktuálnímu dění. Institut pro politiku a společnost (IPPS), jak se názorové fórum má jmenovat, prý vznikl přímo z iniciativy šéfa hnutí ANO.

Host Andreje Babiše: Prestižní profesor, který se zabývá kolapsem a zhroucením civilizace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Myšlenkové centrum chce řešit ožehavé otázky současné české, evropské i světové politiky a společnosti. Chce vést diskuze napříč všemi společenskými vrstvami, debatovat o českých národních zájmech a „vytvářet prostor pro politiky nové generace“.

Úvodní konference Babišova intelektuálního fóra se koná ve čtvrtek na Žofíně a její hlavní osobností má být Miroslav Bárta. Uznávaný český egyptolog má v panelu vystoupit s přednáškou nazvanou „Vývoj civilizací včera a dnes“.

Rozhovor profesora Bárty pro ParlamentníListy.cz si přečtěte ZDE.

Bárta, který má být členem správní rady institutu a jednou z jeho intelektuálních hvězd, se dlouhodobě zabývá tématem civilizací, jejich kolapsů a následného vzpamatovávání se. Je spolueditorem uznávané publikace Kolaps a regenerace. Rovněž patří k vůdčím osobnostem celosvětově uznávaného českého egyptologického výzkumu.

„Nechceme být úzce navázáni pouze na politiky hnutí ANO, budeme otevřený institut, který vnímá všechny názorové proudy,“ ujišťuje Bárta. IPPS chce prý spolupracovat i s dalšími podobnými instituty, ale i politickými stranami, jejichž cílem je „zdravá, dlouhodobě udržitelná, liberální a proevropská společnost, reflektující svou minulost“.

Think tank neboli „myšlenkové centrum" již má v české politice svou tradici. ODS v době Václava Klause založila Institut pro ekonomiku a politiku, který byl později spojován spíše s osobou Klause, jenž byl jeho vůdčí osobností a prezentoval na jeho půdě své pohledy na nejrůznější problémy světa. ČSSD zase založila think tank Masarykova demokratická akademie. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…