Hradní mluvčí Ovčáček po polských volbách: S Dudou si pan prezident porozuměl, snad to s vládou bude stejné

26. 10. 2015 16:17

Parlamentní volby v Polsku mohou přinést řadu výrazných změn v EU, hlavně co se týče uprchlické krize a možných scénářů řešení. Pro Českou republiku a vztahy s Polskem je vítězství strany Právo a spravedlnost, která je proti kvótám, pozitivní zprávou. Alespoň podle prezidenta Miloše Zemana. ParlamentnímListům.cz to řekl mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček.

Hradní mluvčí Ovčáček po polských volbách: S Dudou si pan prezident porozuměl, snad to s vládou bude stejné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček

Co říká prezident Miloš Zeman na výsledky polských parlamentních voleb, kdy s výrazným náskokem zvítězilo opoziční a konzervativní Právo a spravedlnost? Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka je volební výsledek dobrou zprávou pro naše vzájemné vztahy.

Významné výsledky podle jeho slov mělo i jednání Miloše Zemana s polským prezidentem Andrzejem Dudou, který vzešel z téže politické strany. Na uprchlickou krizi mají názor stejný prezident Zeman, prezident Duda i pravděpodobná příští polská premiérka Beata Szydlová.

„Po ukončení setkání prezidentů Visegrádské čtyřky a chorvatské prezidentky v Maďarsku pan prezident jednal s novým polským prezidentem Adrzejem Dudou. Toto jednání přineslo významný výsledek v podobě příslibu zásadního zapojení Polska do visegrádské spolupráce bez rušivých momentů překvapení,“ konstatuje Ovčáček.

„V této souvislosti je velmi cenné, že vítězka polských voleb tuto vizi sdílí a bude ji rozvíjet. Z tohoto hlediska je výsledek voleb dobrou zprávou pro česko-polské vztahy,“ dodal pro ParlamentníListy.cz Jiří Ovčáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

13:42 Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

Dnes se v Otázkách Václava Moravce setkali předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, nejvyšší státní…