Hřib a fake news Bakalových médií. Jako ve varieté... Ozval se Jiří Paroubek

20.12.2019 22:25 | Zprávy
autor: vef

Expremiér Jiří Paroubek se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz vyjádřil k dění v hlavním městě v Praze a k primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti).

Hřib a fake news Bakalových médií. Jako ve varieté... Ozval se Jiří Paroubek
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

„Žádná politická generace není ideální. Ale přesto mám pocit, že k některým pozicím ve veřejném životě by občané–politici měli dospět nikoliv na základě náhlého poryvu větru, ale trpělivou prací a výkonem jiných veřejných funkcí, na nižší úrovni,“ poznamenal Paroubek úvodem svého blogu s tím, že pokud se primátorem Prahy stane člověk, který do té doby sledoval zasedání pražského zastupitelstva jen na internetu, není to dobré ani pro něj, ani pro město.

Pokud takových „borců“ je podle Paroubka v městské radě většina, tak nemůžeme očekávat žádné zázraky. „Bohužel, v  pražské městské radě se v současné době sešlo lidí, kteří mají jen malé anebo žádné zkušenosti s komunální politikou a  jen malé či žádné zkušenosti z výkonu manažerských funkcí a jen malé nebo žádné odborné předpoklady pro výkon náročných funkcí, většina,“ uvedl Paroubek a všiml si dnešního rozhovoru MF Dnes s primátorem Hřibem.

„Velká část rozhovoru je věnována problematice zahraničních vztahů, a to zejména k Číně. Musím říci, že primátorovi, který je sice zcela neschopný a nekompetentní řídit město, nechybí mimořádná obratnost v rozhovorech s médii. Má  schopnost uhnout od jakéhokoliv tématu k jeho zlehčení, často za použití zcela demagogických argumentů. Tak například, aby se vypořádal s kritikou předsedy KSČM Filipa, sdělí, že tu přece nemůže brát vážně, protože se jedná o ‚stranu, která podporuje vládu svého třídního nepřítele‘... Kritiku od ministrů Petříčka či Zaorálka vlastně nezaznamenal a s celou záležitostí, kolem smlouvy s Pekingem, která by stejně do dvou let vypršela, vyřešil tím, že napravoval ‚chybu našich předchůdců‘,“ píše Paroubek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

16:28 Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

Premiér Andrej Babiš, který se ve čtvrtek účastní v Polsku Konference k obnově Ukrajiny, se krátce v…