Hřib a fake news Bakalových médií. Jako ve varieté... Ozval se Jiří Paroubek

20.12.2019 22:25 | Zprávy

Expremiér Jiří Paroubek se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz vyjádřil k dění v hlavním městě v Praze a k primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti).

Hřib a fake news Bakalových médií. Jako ve varieté... Ozval se Jiří Paroubek
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

„Žádná politická generace není ideální. Ale přesto mám pocit, že k některým pozicím ve veřejném životě by občané–politici měli dospět nikoliv na základě náhlého poryvu větru, ale trpělivou prací a výkonem jiných veřejných funkcí, na nižší úrovni,“ poznamenal Paroubek úvodem svého blogu s tím, že pokud se primátorem Prahy stane člověk, který do té doby sledoval zasedání pražského zastupitelstva jen na internetu, není to dobré ani pro něj, ani pro město.

Pokud takových „borců“ je podle Paroubka v městské radě většina, tak nemůžeme očekávat žádné zázraky. „Bohužel, v  pražské městské radě se v současné době sešlo lidí, kteří mají jen malé anebo žádné zkušenosti s komunální politikou a  jen malé či žádné zkušenosti z výkonu manažerských funkcí a jen malé nebo žádné odborné předpoklady pro výkon náročných funkcí, většina,“ uvedl Paroubek a všiml si dnešního rozhovoru MF Dnes s primátorem Hřibem.

„Velká část rozhovoru je věnována problematice zahraničních vztahů, a to zejména k Číně. Musím říci, že primátorovi, který je sice zcela neschopný a nekompetentní řídit město, nechybí mimořádná obratnost v rozhovorech s médii. Má  schopnost uhnout od jakéhokoliv tématu k jeho zlehčení, často za použití zcela demagogických argumentů. Tak například, aby se vypořádal s kritikou předsedy KSČM Filipa, sdělí, že tu přece nemůže brát vážně, protože se jedná o ‚stranu, která podporuje vládu svého třídního nepřítele‘... Kritiku od ministrů Petříčka či Zaorálka vlastně nezaznamenal a s celou záležitostí, kolem smlouvy s Pekingem, která by stejně do dvou let vypršela, vyřešil tím, že napravoval ‚chybu našich předchůdců‘,“ píše Paroubek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Jan Kuchař byl položen dotaz

zdravotní péče

Pane Kuchaři, nemyslíte, že na to vašem návrhu je smutná jedna věc, a to, že tu chybí dostatečná zdravotní péče, a že je třeba kvůli ní jezdit za hranice? Ono totiž problém není jen na hranicích, ale skoro všude, a to i ve městech. Lékařů je prostě málo. A co s tím vaše vláda udělala?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kauza E-shop Reebok: Co když to tak chtěli? A co teď?

10:11 Kauza E-shop Reebok: Co když to tak chtěli? A co teď?

Oblečení za pár korun. O víkendu Češi masivně objednávali na e-shopu Reebok, který prodával v kurzu …