Hrozivá slova poslance od Merkelové: Připravme se na válku s Putinem

19.02.2016 8:22

Rusko v Sýrii opakuje stejné chyby, kterých se dopustily USA v Iráku, prohlásil v rozhovoru pro server Focus.de poslanec německého Spolkového sněmu a zahraničněpolitický expert vládní strany CDU Karl-Georg Wellmann. Český překlad části rozhovoru přináší server Prvnizpravy.cz.

Hrozivá slova poslance od Merkelové: Připravme se na válku s Putinem
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.
reklama

„Politiku Ruska je těžké pochopit, bojují na straně šíitů, Íránu, Bašára al-Asada a Hizballáhu, dělají si smrtelné nepřátele ze sunnitů, i když každý přitom ví, že Asadova vláda nemůže být příkladem pro mírové uspořádání Sýrie v dlouhodobém horizontu. Navíc akce v Sýrii jsou krátkozraké,“ říká poslanec. Poukazuje na to, že Rusové masivně destruují, bombardují obytné čtvrti a nemocnice, zabíjejí stovky civilistů. „Rusové opakují chyby, kterých se dopouštěli Američané v Iráku. Putin musí pochopit, že tento konflikt lze vyřešit pouze politickými prostředky,“ myslí si Wellmann.

  • Celý text v češtině je ZDE

Znepokojen je také tím, že Turecko a Saúdská Arábie hrozí poslat vojáky do Sýrie. A také tím, že oba zmiňované blízkovýchodní státy zahájily dodávky systémů protivzdušné obrany na zastavení ruských leteckých úderů. „Tento konflikt se může rozrůst do obřího požáru na velikém území. Tomu se musí zabránit,“ tvrdí Wellmann.

  • Kompletní rozhovor v němčině je ZDE

Domnívá se také, že se budeme muset připravit na konflikt s Putinem. To proto, že Moskva pohrozila, že ruská vojska by mohla být do čtyř týdnů ve Varšavě. „Jsou dva způsoby, jak se bránit, musíme se snažit udržet rozhovory s cílem získat Rusko jako silného partnera a získat ztracenou důvěru. Na druhé straně musíme být připraveni na útok. Útok na partnera NATO je hodnocen jako celkový útok na NATO a povede k odporu. Musíme proto vytvořit věrohodnou odstrašující sílu,“ doporučuje Wellmann.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prásk! Lipovská o ČT. Návrh, který se nebude líbit. Jde o Kavčí hory a o velké peníze

19:36 Prásk! Lipovská o ČT. Návrh, který se nebude líbit. Jde o Kavčí hory a o velké peníze

Duální systém, který byl zaveden v České republice a znamená existenci médií veřejné služby a těch s…