Hučín se raduje: Rath konečně přiznal, že po mě ČSSD šla

19. 5. 2012 10:03

Zatčený středočeský hejtman David Rath pořádně nadzvihl Vladimíra Hučína, když svůj případ srovnal s jeho. Hučín, disident a po revoluci agent BIS, byl za vlád ČSSD obviněn celkem ze sedmi trestných činů, nakonec však byl ve všech bodech osvobozen.

Hučín se raduje: Rath konečně přiznal, že po mě ČSSD šla
Foto: Tomáš A. Nový
Popisek: David Rath je převážen do litoměřické vazební věznice
reklama

Rath ve čtvrtek z vazební věznice v Litoměřicích zaslal prohlášení, ve kterém mimo jiné uvedl: "Spatřuji ve svém případu paralelu s příběhem Julije Tymošenkové, i ona je ve vězení, i ona čelí obvinění z korupce, nebo Vladimíra Hučína, který se spravedlnosti domohl až po řadě let strávených ve vězení.“

„Nechci si na zatčení Davida Ratha přihřívat polévku, ale jeho přirovnání k mé osobě v souvislosti se zatčením a vazebním vyšetřováním považuji za pokrytecké,“ reagoval Hučín pro server IDNES.cz. Připomněl, že Rath byl významným představitelem ČSSD, která jej v roce 2001 nechala sledovat tajnou službou a zatknout. „Navíc mě pak celý rok drželi ve vazbě přesto, že jsem byl nevinný,“ rozčiluje se.

Podle Hučína tehdy bylo evidentní, že špičky ČSSD jsou proti němu osobně zaujaté. Server připomíná tehdejší vyjádření ministra vnitra Stanislava Grosse: „Budete se všichni divit, vy, kteří se zastáváte Hučína, až zjistíte, jaké trestné činy spáchal.“

Rath tak nyní podle Hučína de facto přiznal, že jeho stíhání probíhalo na politickou objednávku ČSSD. „Čekám, že pokud pan Rath řekl A, přijde i B," sdělil IDNES.cz  Hučín.

Politolog Pavel Šaradín z Univerzity Palackého však Rathovým slovům takový význam nepřikládá. „Spíš bych jeho vyjádření o Hučínovi přirovnal ke známému rčení 'tonoucí se stébla chytá',“ usuzuje.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel pohořel. Smutný večer pro příznivce

16:30 Havel pohořel. Smutný večer pro příznivce

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se opřel do ceny Český lev. Podle něj šlo jen o filmovou párty. A dos…