Hulinský neměl šanci přežít, píše komentátor

03.12.2011 20:14

Petr Hulinský pod tlakem stranického grémia rezignoval na post předsedy pražské ČSSD. Do Hulinského se pustil především Jiří Dienstbier, který ho kritizoval za nemorální chování. Hulinský čelí obvinění, že zneužil dary na charitu. „Grémium šlo cestou nejmenší škody pro stranu. Hulinský dostal šanci nabídnout rezignaci sám,“ napsal komentátor deníku Právo.

Hulinský neměl šanci přežít, píše komentátor

„Vyloučit ze strany člena pouze na základě jeho pověsti není přípustné. Základem k takovémuto rozhodnutí by se mohly stát závěry policejního vyšetřování nebo soudní rozsudek. Ty však neexistují. Grémium proto šlo cestou nejmenší škody pro stranu. Hulinský dostal šanci nabídnout rezignaci sám," uvedl Alexandr Mitrofanov.

Komentátor tvrdí, že Hulinský měl bitvu od začátku prohranou. „Kalibr nasazený místopředsedou soc. dem. Jiřím Dienstbierem proti předsedovi pražské organizace Petru Hulinskému byl kromobyčejný: v předstihu ho rovnou navrhl vyloučit ze strany," myslí si Alexandr Mitrofanov. „Navíc měl Hulinský tu smůlu, že Dienstbierův útok přišel ve stejné době jako krize v ODS, která soc. demokraty vyhodila z koalice."

Hulinský nebyl sám

Mitrofanov podotýká, že i Hulinský měl dost příznivců. „Soc. dem., jako kterákoli strana sdružuje lidi různých postojů. Někdo preferuje Dienstbiera, ale dost je i příznivců Hulinského. Argumentem, který Hulinského lidé používali na svou obranu byla nezbytnost, aby byli ve vedení Prahy přítomni."

Ani to však Hulinského nemohlo zachránit. „Ukázalo se však, že s nimi Svobodova část ODS spojená s TOP 09 vytřela podlahu. Hulinský tak ztratil svou hlavní hodnotu pro partaj, kterou byl vliv na pražské dění. Za takové situace měl oslabenou možnost naklonit si aktéry grémia, protože jim neměl co nabídnout," dodal komentátor.

Čtěte více:

Hulinský skončil ve funkci šéfa pražské ČSSD

Proti Hulinskému se postavila první pražská buňka

Hulinský by měl odejít dřív, než bude pozdě, vyzývá místostarosta ČSSD

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor:

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skandál Zdeněk Bakala: Jeho novináři, ČT i překvapivý hlas z kavárny. Už jde opravdu do tuhého

9:02 Skandál Zdeněk Bakala: Jeho novináři, ČT i překvapivý hlas z kavárny. Už jde opravdu do tuhého

Sněmovní vyšetřovací komise prověřující privatizaci těžební společnosti OKD požádá policii, aby k vý…