Husitská rebelie u urny. Landa bude volit v Trocnově, doprovodí ho předseda Svobodných

08.10.2021 11:34

Volební místnosti se zanedlouho otevřou a k urnám se vydají i samotní politici. Například předseda Svobodných Libor Vondráček symbolicky odvolí v rodišti Jana Žižky v jihočeském Trocnově. Spolu s ním vhodí na stejném místě svůj volební lístek i zpěvák, umělec a autor petice Blanický manifest Daniel Landa.

Husitská rebelie u urny. Landa bude volit v Trocnově, doprovodí ho předseda Svobodných
Foto: Hans Štembera
Popisek: Daniel Landa

Předseda Svobodných Libor Vondráček má k jižním Čechám osobní vztah. „Kořeny celé mé rodiny, kromě prababičky z Ukrajiny, jsou spjaty s okresem Jindřichův Hradec a Pelhřimov. V žilách nám tedy koluje jihočeská krev s příchutí husitské rebélie. V době, kdy potřebujeme být zejména odvážní, a to bez ohledu na nastavení okolního světa, budu volit symbolicky v rodišti Jana Žižky,“ uvedl v tiskové zprávě.

Spolu s předsedou Svobodných půjde volit i český zpěvák a básník, autor petice Blanický manifest a zakladatel z ní vyplývající protestní iniciativy Zlatý špendlík Daniel Landa. Politik i umělec hodí svoje hlasy do volebních uren hned v pátek po otevření volebních místností, a to symbolicky v rodišti slavného českého husitského vojevůdce Jana Žižky – v jihočeském Trocnově.

Právě Daniel Landa se kromě své umělecké kariéry dlouhodobě věnuje osvětě „češství“ a boji za zachování národních tradic. „Právo volit je nejdůležitějším občanským právem, které jsme po dekádách života v nesvobodné komunistické totalitě získali. Važme si toho a nevzdávejme se možnosti spoluurčovat osud naší země. Jedině tak zůstaneme svobodní,“ říká Daniel Landa a zve všechny své fanoušky, kteří si opatřili voličský průkaz, aby se k němu připojili Chtějí totiž tímto gestem vyslat silný vzkaz. „Chceme tímto aktem provedeném v malém jihočeském okrsku vyslat našim vládcům do Prahy silný vzkaz, který nechť je umocněn tím, že k nim doputuje z rodiště největšího vojevůdce české historie,“ naznačuje důvody volební návštěvy skupiny obrozenců v Trocnově Daniel Landa.

Volby do Poslanecké sněmovny mají proběhnout ve dnech 8. a 9. října 2021. Ve volbách kandiduje celkem 22 subjektů – 20 politických stran a 2 volební koalice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sociolog Hartl má obavy: Nová vláda některé věci totálně podcenila

20:35 Sociolog Hartl má obavy: Nová vláda některé věci totálně podcenila

Další českou vládu čeká spousta výzev, mimo jiné rozdělená česká společnost. Zakladatel Střediska em…