Hutka se vrátil. Zbásnil svůj vztek na Zemana s Babišem. A nejen to

11.07.2020 12:43

Písničkář Jaroslav Hutka se po někdejší ostré písničce Miloš a zubatá pouští do tvorby básní, které sdílí na sociální síti. A opět nešetří současnou hlavu státu či premiéra ČR. Stranou tentokrát nezůstal ani šéf Bílého domu Donald Trump.

Hutka se vrátil. Zbásnil svůj vztek na Zemana s Babišem. A nejen to
Foto: repro foto youtube.com
Popisek: Jaroslav Hutka

Vyjádřit se tvrdě o české politice formou písně je bezesporu Hutkovou doménou.

Anketa

Chcete, abychom přijali azylanty z Hongkongu?

10%
90%
hlasovalo: 14296 lidí

Nyní dává svůj názor na odiv i v podobě jakýchsi básní, které s veřejností sdílí na svém facebookovém profilu. I tentokrát zde věnoval její část nejvyšším ústavním činitelům, kteří často bývají v jeho „umělecké tvorbě“ hlavním předmětem kritiky.

V jednom ze svých nejnovějších básnivých opusú se například přesouvá do budoucnosti a ohlíží se zpět do dnešní doby na to, jak to tu prezident Miloš Zeman s premiérem Andreje Babišem vedli.

„Volby, vláda, soudce, prezidenta, když se podívám do zrcadla, vidím je všechny vedle sebe. Šklebí se na mne při trhání chloupků z obočí. Dávno zapomenutý Babiš (opravdu se tak jmenoval?) prý vedl firmu na ušní maz,“ píše na adresu současného předsedy vlády.

Vzápětí se ohlíží i za politikou a počínáním Miloše Zemana: „Hradní masokombinát na urážky měl také jakési jméno.“

„Já zapomněl, že se do básní nepletou politici,“ pokračuje Hutka.

„Hrabu se jen v hromadě už dávno přebraného štěrku. Skutečnost je nezapamatovatelná, historie překroucená a děti přešlapují jednou nohou v ráji jen chvíli, než vystoupí a naučí se od nás si také stěžovat na nesvobodu,“ stojí dále v textu jeho básnivého opusu.

Zatím největší poprask Hutka vyvolal svou písničkou Miloš a zubatá: „Masaryk v hrobě se obrátil, zařval, co je to za chlapa, a na Zubatou se obořil, kde se zase dneska fláká. Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, Zubatá už na Hrad chvátá,“ vyjádřil se Hutka před dvěma lety.

V dalším facebookovém básnickém dílu z posledních dnů se věnuje také pandemické situaci, kde zaznívá také jméno amerického prezidenta.

„Vždyť ten virus tu nikdy nebyl, uvítali jsme ho slavnostně a také mu oznámili, že se s ním loučíme. Není kam spěchat vzkázal horníkům a rozjel se do amazonských pralesů. V Bílém domě příkladně po americku hloupý prezident je šokován, že musí vyhlédnout z okna, umývat si ruce, odpovídat na otázky,“ otírá se písničkář Hutka o prezidenta USA.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poslanec SPD čelil dvojici Peroutková-  Maláčová: Vám těch lidí není líto?

23:19 Poslanec SPD čelil dvojici Peroutková- Maláčová: Vám těch lidí není líto?

Sněmovní jednání dnes přineslo přestřelku kolem dávek v hmotné nouzi. Zatímco poslanci z SPD chtějí …