Idiot jako národní symbol. Veterán Charty 77 Jan Urban se rozepsal o Miloši Zemanovi

14.11.2016 21:47 | Zprávy

Nad tím, že český prezident Miloš Zeman věnoval při státní návštěvě německé kancléřce Angele Merkelové jako oficiální dar výtisk Osudů dobrého vojáka Švejka, což okomentoval slovy „aby nám lépe rozuměla“, se zamýšlí na svém blogu na serveru Aktuálně.cz publicista Jan Urban.

Idiot jako národní symbol. Veterán Charty 77 Jan Urban se rozepsal o Miloši Zemanovi
Foto: repro ČT
Popisek: Publicista Jan Urban

Tvrdí, že z Jaroslava Haška vytvořila velkého spisovatele a oběť kapitalismu teprve komunistická propaganda, která z jeho knihy udělala nejpřekládanější titul v dějinách české literatury.

Urban poukazuje na to, že Haškův Švejk úspěšně zastínil všechny skutečné československé hrdiny. A to bylo přesně to, co komunistická diktatura potřebovala.

Na poušti bez hrdinů se Švejk snadno stal „vlastnictvím lidu“, píše Urban.

Celý text je ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam

Mgr. Radek Vondráček byl položen dotaz

Ukrajina

Dobrý den pane Vondráčku! Nebylo nezodpovědné od Evropských států, když slibovali Ukrajině vstup do NATO? Vždyť na Ukrajině žije několik milionů rusů, kteří by asi těžko šli bojovat, v případném konfliktu, proti vlastnímu národu. Nebo se mýlím? Petr Vondrák

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Neumí anglicky, po skleničce vystupuje z OSN.“ Černochová napadena před kamerami

23:23 „Neumí anglicky, po skleničce vystupuje z OSN.“ Černochová napadena před kamerami

„Mafie si porcovala Prahu.“ „Tahle vláda dovedla organizovaný zločin do nejvyšších pater české polit…