Skopeček hned na úvod zmínil, že ještě z doby, kdy pracoval pro prezidenta Klause, si pamatuje, že druhý český prezident byl při udělování vyznamenání střídmější než současný prezident Miloš Zeman. „Pan prezident Klaus uděloval vyznamenání především žijícím osobnostem a snažili jsme se ten počet vyznamenaných držet kolem dvaceti,“ podotkl Skopeček.
S průběhem slavnostního večera je spokojen. „Za mě to bylo důstojné,“ pravil. Jisté politování vyslovil nad tím, že prezident nepozval na Hrad všechny ústavní činitele.
„Pan prezident mohl mít o něco více nadhledu a mohl pozvat všechny ústavní činitele. Na druhé straně odmítnutí účasti považuji za akt hysterie a za výmluvu, že lidé budou zrovna někde jinde, za akt přezíravosti,“ poznamenal Havlíček.
Skopeček dal poté najevo, že nemá jasný názor na to, zda by Miloš Zeman měl od obou komor Parlamentu ČR dostat státní vyznamenání za práci, kterou odvedl. Podle Skopečka je toto třeba hodnotit s odstupem času.
Havlíček tady se Skopečkem souhlasil. „Jeho roli posoudí historie,“ zmínil Havlíček.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp