Iniciativa brání svého kandidáta: Fischer reaguje na něco, co Franz neřekl

03.11.2012 14:10

Prezidentský kandidát Jan Fischer se ohradil proti komentáři svého rivala Vladimíra Franze. Ten kritizoval Fischera za to, že na cestu do USA přizval novináře a zaplatil jim veškeré výdaje za cestu i za pobyt. Označil to za skrytou placenou inzerci. Fischer ovšem vyloučil, že by někdo zasahoval do obsahů zpravodajství z cesty po Spojených státech. Do výměny názorů vstoupila také iniciativa Vladimír Franz prezidentem.

Iniciativa brání svého kandidáta: Fischer reaguje na něco, co Franz neřekl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Vladimír Franz
reklama

Fischer se v článku zveřejněném v pátek na ParlamentníchListech.cz hájí, že není kandidát, který by volební program nahrazoval agresivitou a osobními útoky. Rýpl si do Franze, zda se kritika z jeho strany nezakládá na zlé vůli nebo na závisti.

Pane Franzi, lhát se nemá

Popsal, že o jeho cestě informovala Česká televize, komentátor z Hospodářských novin a dva novináři, kteří se cesty přímo zúčastnili na jeho pozvání. Do zpravodajské práce ale nikdo nezasahoval.

„Pokud má pan Franz informace dokazující opak, měl by je okamžitě zveřejnit. Jinak mu připomínám, co říkávala moje babička: lhát se nemá,“ uzavřel Fischer svůj článek.

Pane Fischere, reagujete na něco, co Franz vůbec neřekl

K textu se v sobotu vyjádřila iniciativa Vladimír Franz prezidentem. Tvrdí, že Fischer reaguje na něco, co Franz ve svém stanovisku vůbec neuvedl. Nemluvil o zasahování do obsahu zpráv.

„Stačilo zaplatit novinářům cestu a o pozitivní obsah jejich ‚nezaujatého a nezávislého zpravodajství‘ tak bylo postaráno. Bylo by ještě fér, kdyby ve svých článcích informaci o tom, že jim pan Fischer výdaje hradil, uvedli,“ napsala iniciativa na svém profilu na Facebooku.

Komentář dále připouští, že úkolem prezidenta je schopnost pohybovat se v mezinárodním prostředí. Ale v případě Fischera to byla otázka ceny a peněz. Iniciativa poukazuje na vynaložené náklady na agenturu, která zprostředkovala setkání se zahraničními elitami.

Prof. JUDr. Vladimír Franz

  • BPP
  • Kandidát na prezidenta ČR v roce 2013
  • mimo zastupitelskou funkci

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…