Inspekce obvinila dva policisty z podvodu, jednoho ještě z násilí

27.04.2012 11:58

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila dva policisty z pražského krajského ředitelství. Jeden z nich nechodil měsíc do práce, přičemž ale nepřišel o příjem, protože mu nadřízený docházku vykázal. Podřízený policista k tomu podle inspekce zbil svou bývalou přítelkyni a neoprávněně získával citlivá data z informačního systému, sdělila ČTK mluvčí GIBS Radka Sandorová.

Inspekce obvinila dva policisty z podvodu, jednoho ještě z násilí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbraň, ilustrační foto

Mluvčí policie Andrea Zoulová uvedla, že se jedná o třiatřicetileté policisty, kteří jsou u policie devět a čtrnáct let. Déle sloužící příslušník bude podle ní postaven mimo službu, druhého čeká propuštění.

Ublížení na zdraví

Podle inspekce umožnil nadřízený policista druhému neoprávněně čerpat volno a do výkazu práce přitom uváděl, že podřízený byl v práci. "Policista za měsíc neodpracoval ani jednu službu a služební příjem mu byl přesto vyplacen," uvedla mluvčí GIBS. Jednání se údajně dopouštěli od loňského prosince do letošního února a jsou kvůli tomu obviněni ze zneužití pravomoci a podvodu.

Podřízený policista čelí navíc obvinění z porušování domovní svobody a ublížení na zdraví. Právě v době, kdy měl být v práci, vnikl podle vyšetřovatelů násilím do bytu bývalé přítelkyně, odmítl odejít a ženu slovně urážel. Odešel, až když mu pohrozila přivoláním policie. "V druhém případě na chodbě svého bytu fyzicky napadl jinou ženu. Po jeho úderu upadla na zem a on do ní kopal, čímž poškozené způsobil pohmoždění zad, mnohočetné podkožní výrony obou končetin, otřes mozku a další zranění," dodala Sandorová. Zraněná žena je také někdejší partnerka policisty.

Obviněný také podle inspekce zneužíval přístupu do informačních systémů, ze kterých získával data svých příbuzných a přátel.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čeští právní experti jsou na nohou: Určovat, co se smí říkat a co ne? Velmi nebezpečné! Není divu, že s tím přichází zrovna Čaputová

14:02 Čeští právní experti jsou na nohou: Určovat, co se smí říkat a co ne? Velmi nebezpečné! Není divu, že s tím přichází zrovna Čaputová

Na kauzu odsouzeného slovenského poslance za xenofobní výroky na adresu Romů zareagovala slovenská p…