Integrovaný muslim musí přestat být muslimem, míní analytik Žantovský

13.01.2016 23:15

Analytik Petr Žantovský napsal otevřený dopis Billu Warnerovi, zakladateli Centra pro studium politického islámu, a děkuje mu za realistický pohled a rozlišování islámu a islamismu v jeho knize Právo šaría pro nemuslimy. Autora knihy chválí za to, jak rozlišuje islám jakožto soukromé náboženství a islamismus jako politicko-náboženský proud. S ohledem na toto rozlišení dochází analytik k zásadnímu závěru.

Integrovaný muslim musí přestat být muslimem, míní analytik Žantovský
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Žantovský

Češi, Moravané a Slezané prý toto rozlišení mnohdy ignorují, a to jak odpůrci uprchlíků, tak jejich „vítači“. Oba tyto pohledy jsou špatně. Háček je v tom, že odpůrci uprchlíků se bojí především onoho politického proudu islámu. Pokud by se všichni muslimové řídili islámem jen jako interní vírou, kterou by nechtěli šířit do celé společnosti, bylo by to v pořádku. Jenže to v pořádku není.

„Řídit se právem šaría a zároveň víceméně kterýmkoli evropským standardním právním řádem je nemožné. Přitom muslim je povinen řídit se právem šaría. Z toho plyne, že je mu de facto zapovězeno řídit se právním řádem jiným. A jestliže dnes někteří prozíravější evropští politici říkají, že vítáni jsou jen ti příchozí, kteří budou respektovat zdejší právní řád, pak to znamená, že ti, kdo se budou chtít mírumilovně zapojit do života Evropy, budou muset odložit příkazy práva šaría, a z toho plyne, že budou muset přestat být muslimy,“ zdůraznil Žantovský.

Otevřený dopis v plném znění naleznete zde.

Nebo ještě jinak, muslim bude moci zůstat muslimem i v Evropě, pokud se dobrovolně zřekne oné politické části své víry. Pokud to nedokážou, a my jim stejně dovolíme žít v Evropě, budeme mít problémy. Pokud totiž přívrženci migrace říkají, že s námi už žijí Ukrajinci či Vietnamci, měli by si uvědomit, že nám ani jedna ze zmíněných skupin nevnucovala své politicko-náboženské smýšlení.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zrušení ČT: Sepsán zásadní článek

10:04 Zrušení ČT: Sepsán zásadní článek

Předseda Strany svobodných občanů Tomáš Pajonk se ve svém komentáři na facebookovém profilu vyjádřil…