Investiční bankéř by u volebních uren rád viděl už i desetileté děti

12.01.2019 14:50

Investiční bankéř Ondřej Jonáš má za to, že by volební právo měly dostat i děti. Třeba i desetileté děti, protože politici ovlivňují i jejich budoucnost. Svou myšlenku předestřel v rozhovoru pro Hospodářské noviny. A řekl toho ještě mnohem víc. Třeba to, že Andrej Babiš (ANO) působí na evropské scéně smutně a tím, jak vystupuje, ohrožuje Českou republiku.

Investiční bankéř by u volebních uren rád viděl už i desetileté děti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sněmovna schválila státní rozpočet na rok 2019 s deficitem 40 miliard. Opozice vládě vyčítá, že projídá ekonomický růst a nedělá rezervy na horší časy

„Pokud bych nějak modifikoval demokracii, volební právo bych rozšířil. Tak aby ho měli všichni nezávisle na věku. V Rakousku už snížili hranici na šestnáct let a jsou politologové, kteří oprávněně argumentují, že i děti by měly mít právo volby, protože jde o jejich budoucnost. Klidně bych nechal volit i desetileté,“ prohlásil Jonáš, který v roce 1968 odešel s rodiči od USA, kde vystudoval politologii a matematiku. Poté přednášel studentům.

Jonáš má za to, že celosvětovou ekonomiku dnes neohrožuje krize podobná té z roku 2008, ale to neznamená, že můžeme žít v absolutním klidu. Existují tu i určitá rizika, např. v podobě obchodní války USA s Čínou, kterou 45. pán Bílého domu myslí vážně. Trump se prý zlobí i na Evropu, protože poplatky za dovoz amerických aut do Evropy jsou čtyřikrát vyšší než poplatky za dovoz evropských aut do USA. Jonáš doufá, že Američané, Číňané a Evropané dospějí k nějakému kompromisu.

Anketa

Rozhazuje vláda Andreje Babiše zbytečně a nezodpovědně naše peníze?

26%
hlasovalo: 12833 lidí
Potíže může mít i samotná česká ekonomika. Hrozí totiž, že nám ujede vlak. Pokud se svět přeorientuje na elektromobily, čeští subdodavatelé možná jednou zjistí, že o jejich díly do aut se spalovacím motorem nikdo nestojí. Bylo by tedy na čase, aby české firmy více investovaly do inovací.

Česká ekonomika šlape a premiér Andrej Babiš (ANO) se tváří, že je všechno v pořádku. Jenže podle Jonáše to není pravda. Babiš může České republice zavařit.

Jonáš by v křesle premiéra raději viděl někoho, jako je současný „prezident EU“ Donald Tusk. Člověka otevřeného světu, který k otevřenosti povede i své spoluobčany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jsme všichni blbci? S Jaromírem Soukupem je to úplně jinak. Nejde do politiky, má ďábelský nápad, objevilo se

21:26 Jsme všichni blbci? S Jaromírem Soukupem je to úplně jinak. Nejde do politiky, má ďábelský nápad, objevilo se

Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup před pár dny oznámil, že se vrhá do politiky. Řada kom…