Investiční bankéř by u volebních uren rád viděl už i desetileté děti

12.01.2019 14:50

Investiční bankéř Ondřej Jonáš má za to, že by volební právo měly dostat i děti. Třeba i desetileté děti, protože politici ovlivňují i jejich budoucnost. Svou myšlenku předestřel v rozhovoru pro Hospodářské noviny. A řekl toho ještě mnohem víc. Třeba to, že Andrej Babiš (ANO) působí na evropské scéně smutně a tím, jak vystupuje, ohrožuje Českou republiku.

Investiční bankéř by u volebních uren rád viděl už i desetileté děti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sněmovna schválila státní rozpočet na rok 2019 s deficitem 40 miliard. Opozice vládě vyčítá, že projídá ekonomický růst a nedělá rezervy na horší časy

„Pokud bych nějak modifikoval demokracii, volební právo bych rozšířil. Tak aby ho měli všichni nezávisle na věku. V Rakousku už snížili hranici na šestnáct let a jsou politologové, kteří oprávněně argumentují, že i děti by měly mít právo volby, protože jde o jejich budoucnost. Klidně bych nechal volit i desetileté,“ prohlásil Jonáš, který v roce 1968 odešel s rodiči od USA, kde vystudoval politologii a matematiku. Poté přednášel studentům.

Jonáš má za to, že celosvětovou ekonomiku dnes neohrožuje krize podobná té z roku 2008, ale to neznamená, že můžeme žít v absolutním klidu. Existují tu i určitá rizika, např. v podobě obchodní války USA s Čínou, kterou 45. pán Bílého domu myslí vážně. Trump se prý zlobí i na Evropu, protože poplatky za dovoz amerických aut do Evropy jsou čtyřikrát vyšší než poplatky za dovoz evropských aut do USA. Jonáš doufá, že Američané, Číňané a Evropané dospějí k nějakému kompromisu.

Anketa

Rozhazuje vláda Andreje Babiše zbytečně a nezodpovědně naše peníze?

26%
hlasovalo: 13589 lidí
Potíže může mít i samotná česká ekonomika. Hrozí totiž, že nám ujede vlak. Pokud se svět přeorientuje na elektromobily, čeští subdodavatelé možná jednou zjistí, že o jejich díly do aut se spalovacím motorem nikdo nestojí. Bylo by tedy na čase, aby české firmy více investovaly do inovací.

Česká ekonomika šlape a premiér Andrej Babiš (ANO) se tváří, že je všechno v pořádku. Jenže podle Jonáše to není pravda. Babiš může České republice zavařit.

Jonáš by v křesle premiéra raději viděl někoho, jako je současný „prezident EU“ Donald Tusk. Člověka otevřeného světu, který k otevřenosti povede i své spoluobčany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Udženija omlátila Babišovi rozpočet o hlavu. U Takáče zazněla hrozba pro stát

20:27 Udženija omlátila Babišovi rozpočet o hlavu. U Takáče zazněla hrozba pro stát

Poslanci se začali přít o rozpočet. Zatímco vláda jej popisuje jako investiční, podporující vzdělává…