Investiční ředitel dopravního podniku mizí po našem článku. Primátor Hřib se raduje, ačkoli jeho dosazení nebyl schopen jakkoli zabránit

24.01.2019 10:07

ParlamentníListy.cz už řadu týdnů upozorňují na podivné aktivity, které se na mnoha úsecích odehrávají v pražském dopravním podniku. Vrcholem všeho bylo navrácení dříve propuštěného zaměstnance Filipa Tuláka. Podle našich zjištění stál za tlakem na jeho osobu pobočník Jiřího Pospíšila Jiří Fremr z Plzně. Na toho jsme mimochodem během středy získali vysoké množství informací, na kterých v současnosti pracujeme.

Investiční ředitel dopravního podniku mizí po našem článku. Primátor Hřib se raduje, ačkoli jeho dosazení nebyl schopen jakkoli zabránit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr České pirátské strany a nový primátor Prahy Zdeněk Hřib

Anketa

Kdo je pro vás důvěryhodnější?

hlasovalo: 21060 lidí
Tulák poté, co naše redakce vydala TENTO materiál, nabídl svou rezignaci. To, co se vedení města v čele s primátorem Hřibem nepodařilo za několik týdnů, ParlamentníListy.cz dokázaly za několik hodin. Primátor Hřib ve středu odpoledne na svém Twitteru hodnotil tuto skutečnost následovně:

„Hlídáme, aby městské firmy vedli bezúhonní lidé s dostatečnou odborností. Jsem rád, že z @DPPOficialni nakonec rezignoval Filip Tulák. Byli jsme od počátku proti jeho jmenování a opakovaně upozorňovali na jeho nepřijatelnost koaliční partnery. Držíme kurz!"

Primátor ovšem v tomto směru nedokázal prakticky nic, jelikož největší podíl na možném konci Tuláka v DPP měly právě ParlamentníListy.cz. Ty ovšem Hřib úmyslně neuvedl.

Naše redakce navíc oslovila člena DR dopravního podniku v Praze Ivo Vašíčka, abychom zjistili, jak Tulákův výběr do takto vysoké funkce městského podniku vypadal. Už nyní je jasné, že Piráti, ačkoli mají primátora, jen těžko "drží kurz", pakliže jsou přehlasování tandemem Pospíšil a Čižinský.

O dalších podobných aktivitách, které se odehrály ve stejném režimu jako v případě DP (a kde byli Piráti proti), mají ParlamentníListy.cz dostatek indicií, které rozpracovávají.

Rozhovor se členem dozorčí rady DPP Ivo Vašíčkem (Piráti):

Proč je podle Vás pro TOP 09 a Prahu sobě tak důležitý Filip Tulák? Hovořili jste na toto téma někdy na jednání DR?

Nevím, námitky jsme vznesli, bylo nám řečeno, že jsou to pomluvy (členové DR obdrželi ještě před jednáním anonym s negativními informacemi o Filipu Tulákovi).

Vzhledem ke konkrétním pochybením, o nichž jsme informovali, jak lze běžným lidem vysvětlit, že podobné "manažery" zaměstná podnik, který je propustil, zpět, ještě do vyšších míst? Není to absurdní?

Jmenování představenstva je v kompetenci dozorčí rady. Piráti pro tyto účely používají výběrová řízení, koaličním partnerům je nařídit nemůžeme. U městských podniků, které jsou v naší gesci, vybíráme manažery do představenstev formou otevřených výběrových řízení vždy.

Můžeme vědět, kdo za pana Tuláka z Vašeho pohledu nejvíce bojoval?

Nevím, návrh nám předložili koaliční partneři v rámci celkové změny představenstva.

Odborný web zDopravy.cz informoval takto: „Tuláka do představenstva navrhly Spojené síly pro Prahu, stejně jako Jana Šurovského. Ten zatím v představenstvu zůstává. Tulákův konec nastal krátce poté, co Parlamentní listy zveřejnily zprávu o tom, že Tulák byl z DPP odvolán kvůli některým veřejným zakázkám, které měl na starosti. Tulák měl na starosti investice."

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

To máte podloženo čím?

,,Firmy u nás stále poptávají násobně více lidí než chtějí propustit a to plánují i do budoucna." Podle všeho totiž fimy krachují nebo sou činnost přesouvají jinam, kde mají lepší podmínky - třeba v Německu, kde je levnjěší energie.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„To nedává smysl“. Hádka Fialy z SPD a Decroix z ODS o cvičení Ukrajinců

0:00 „To nedává smysl“. Hádka Fialy z SPD a Decroix z ODS o cvičení Ukrajinců

Podle poslankyně ODS Evy Decroix „i my jsme ve válce“, kterou rozpoutal ruský prezident Vladimir Put…