Islám je horší než mor, řekla v Německu politička, která utekla z Íránu. No a zbytek si asi sami domyslíte

10.08.2017 12:57 | Zprávy
autor: pro

Státní zastupitelství v německém Saarbrückenu v posledních dnech výrazně zaměstnávají politici z Alternativy pro Německo (AfD). Tentokrát se jedná o političku íránského původu, která se měla hanlivě vyjádřit o islámu.

Islám je horší než mor, řekla v Německu politička, která utekla z Íránu. No a zbytek si asi sami domyslíte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace Muslimové proti terorismu. Předtím se několik muslimů zúčastnilo křesťanské bohoslužby v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně

Včera redakce serveru ParlamentníListy.cz přinesla informace o problémech političky z AfD Jeanette Ihmeové, která ve facebookové diskuzi napsala, že by měly být lodě ve Středozemním moři i s uprchlíky potápěny. Shodou okolností se jejím „osobitým“ názorem zabývá rovněž prokuratura v Saarbrückenu. Mluvčí prokuratury na dotaz redakce deníku Bild poznamenal, že probíhá posuzování výroků Ihmeové a o dalším postupu se rozhodne během několika dní.

Prokuratura v Saarbrückenu se však souběžně zabývá i výrokem kandidátky za AfD Laleh Hadjimodhamadvali, která do Německa před islámem ve svém rodném Íránu utekla před pětatřiceti lety. Její zkušenosti s „mírumilovným“ náboženstvím proroka Mohameda jsou tedy více než osobní a jen stěží může být obviňována z islamofobie či rasové předpojatosti. Přesto s největší pravděpodobností k něčemu takovém dojde.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…