Islámský stát je řízen z Ruska. I to padlo v debatě ČT, která měla být o úplně něčem jiném

23. 5. 2015 11:52

V poněkud bizarní debatu se zvrhl pořad Politické spektrum vysílaný na programu ČT 24, jehož hosty byli představitelé neparlamentních stran Vladimír Hučín (KAN), Otto Chaloupka (Republika) a Petr Cibulka (Volte Pravý blok www.cibulka.net). Moderátor Vladimír Kučera chtěl původně mluvit o tom, jak je naše společnost čím dál více prošpikována sledovací technikou, jak je stále větší počet ulic sledován kamerovými systémy apod., ale téma se rychle změnilo.

Islámský stát je řízen z Ruska. I to padlo v debatě ČT, která měla být o úplně něčem jiném
Foto: Archiv VH
Popisek: Vladimír Hučín
reklama

Hosté debatu nasměrovali k tématům, která jim samým ležela na srdci. A tak si Hučín posteskl nad tím, že před svým zatčením v roce 2001 pracoval u BIS na věcech, „které pak byly utlumeny“. Nicméně konkrétnější být nemůže, protože o utajovaných skutečnostech nesmí mluvit.

Cibulka zase vyzval, „mluvme o Rusku, o KGB, jen tak se můžeme bránit islámskému terorismu řízenému z Moskvy“.

Hučín si pak posteskl, že praktiky, které byly nastoleny v českých tajných službách po nástupu ČSSD k moci, byly zločinné. A znovu si postěžoval, že o tom nemůže mluvit, protože je vázán zákonem o BIS.

Vše je řízeno z Moskvy

Cibulka pak rozvíjel své teorie o tom, jak je vše řízeno z Moskvy. A jak jsou ruskými agenty prolezlé i západní instituce: „Za posledních 30 let nebyl na Západě postaven před soud žádný ruský špion,“ argumentoval. Podle něj řídí teroristickou organizaci Islámský stát samotné Rusko. Na výzvu moderátora, aby toto své tvrzení dokázal, Cibulka uvedl: „To si každý dokáže sám během minuty zjistit siderickým informačním kyvadlem“.

Na námitku moderátora, že nelze předpokládat, že Moskva je centrem všeho zla na světě, byť samozřejmě není čistá, ale že i na organizace, jako je CIA, se občas provalí nějaký skandál, Cibulka reagoval, že CIA a další jsou „skautské organizace“.

BIS si poslance, kteří ji mají kontrolovat, ochočila. Na každého něco ví

Hučín tvrdil, že sněmovní výbor pro kontrolu BIS je „infantilní skupina poslanců, které si BIS ochočila“. Vysvětlil to tím, že tajná služba na každého takového poslance něco ví. A pokud by se pokusil BIS opravdu kontrolovat, tak by na něj tajná služba „vytáhla“ kompromitující informace.

Chaloupka poukázal na to, že většina lidí nadává tomu, kdo nám vládne. „Ale vládne nám to, co jsme si zvolili,“ podotkl Chaloupka a upozornil, že z osmi milionů lidí s volebním právem k volbám nechodí polovina z nich. Tři miliony volí pořád stejné strany, jen jeden milion se snaží dostat do parlamentu nové politické subjekty. Cibulka k tomuto tématu řekl, že výsledky voleb jsou zfalšovány a vše je řízené z Moskvy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zákon! Železný v ČT vstoupil do hry Zemana a BIS. Nebudou rádi

10:07 To je zákon! Železný v ČT vstoupil do hry Zemana a BIS. Nebudou rádi

Moderátor České televize Jakub Železný si opět po čase vzal na pomoc zákon. Tentokrát tvrdil, že taj…