Islámský stát prohrává a panikaří. Jeho šéf prý svolává všechny muslimy světa

27.12.2015 10:38

Islámský stát prohrává. Takový titulek dnes obletěl celý svět poté, co došlo ke zveřejnění zvukového záznamu údajného proslovu šéfa organizace Abu Bakra al-Bagdádího, ve kterém žádal o pomoc všechny muslimy světa. Informuje The New York Times.

Islámský stát prohrává a panikaří. Jeho šéf prý svolává všechny muslimy světa
Foto: wikipedia
Popisek: Vlajka Islámského státu

Islámský stát zveřejnil v sobotu v noci nahrávku, na které údajně mluví jeho vůdce Abu Bakr al-Bagdádí. Ten se v ní snaží zmobilizovat všechny muslimy světa a volá po jejich pomoci jeho organizaci. Zatím však nelze potvrdit, že je to právě on, kdo na nahrávce mluví.

Po sérii porážek byl proslov uveřejněn skrze mediální kanály ISIS a Bagdádí v něm potvrdil, že se teroristická organizace nachází ve stále horší situaci, podal to však způsobem, že celá muslimská populace čelí útoku „bezvěrců“.

Celý text zde.

V nahrávce sice mluvil o posledním vývoji v Sýrii, jako jsou například ruský vstup do konfliktu či snahy Saúdů o vytvoření koalice muslimských zemí, nezmínil se však o teroristických útocích v Paříži a v Kalifornii, ke kterým se údajně Islámský stát přihlásil.

Pravdou je, že ISIS ztrácí území. V současnosti totiž probíhá další velká osvobozovací operace, kterou mají na svědomí irácké vládní síly. Ty se snaží dobýt město Ramádí a podle dostupných informací se jim vcelku daří. Ztráta Ramádí by tak pro ISIS v Iráku byla již čtvrtou velkou porážkou od dubna letošního roku.

Podle iráckých bezpečnostních orgánů se kurdské a americké oddíly podílely na útoku na město Al Rijád na západ od Kirkúku. Podle policejního velitele, generála Sarhada Kadira, byli zabiti dva vysoce postavení vůdci ozbrojenců a několik dalších bylo zajato. Představitelé USA však zatím tvrdí, že jednotky Spojených států se žádné takové akce neúčastnily.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Onderka z ČSSD spustil: Andrej Babiš je vlastník ANO, to si tu nemusíme vykládat... A ministr Ťok se rozčílil

12:14 Onderka z ČSSD spustil: Andrej Babiš je vlastník ANO, to si tu nemusíme vykládat... A ministr Ťok se rozčílil

V nedělní Partii televize Prima proti sobě zasedli ministr dopravy v demisi za hnutí ANO Dan Ťok a s…