Ivan Hoffman: Obyčejní členové ČSSD do vlády s ANO chtějí. Berlusconi byl obviněn pořád, a stejně ho lidé volili

01.05.2018 9:12 | Zprávy
autor: mak

Publicista, novinář a rozhlasový komentátor Ivan Hoffman se na vlnách Českého rozhlasu Dvojka věnuje nekonečnému příběhu sestavování vlády. Jak se k „zásnubám“ ČSSD a ANO staví řadoví členové sociální demokracie? Je osoba Andreje Babiše nepřekonatelnou překážkou? Rozhovor moderovala Zita Senková.

Ivan Hoffman: Obyčejní členové ČSSD do vlády s ANO chtějí. Berlusconi byl obviněn pořád, a stejně ho lidé volili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Hoffman, novinář, autor pravidelných komentářů Deníku, rozhlasový komentátor

O podpoře vlády s hnutím ANO a s tichým souhlasem KSČM rozhodnou členové ČSSD ve vnitrostranickém referendu. To by se mělo konat do dvou měsíců a rozhodnutí bude platné, zúčastní-li se hlasování alespoň čtvrtina členů. Blíží se Česko k vládě? „Řekl bych, že ano. Poněkud mě tedy zaráží, že na to uspořádání vnitrostranického referenda si sociální demokraté nechávají tak obrovský prostor, protože podle mě by se to mělo dát zvládnout během týdne. Nicméně je to asi důležitý posun, protože když se podíváme na špičky ČSSD, tak ty se dlouhodobě nejsou schopny dohodnout na klíčové věci, a to, zda se vůbec s hnutím ANO má vyjednávat, nebo ne. Je tam taková skupina pragmatiků, kteří zvítězili na posledním sjezdu sociálních demokratů a pak jsou takové ty známé tváře, celebrity, řekl bych osobnosti sociální demokracie, spojené spíše s tím minulým vedením, s Bohuslavem Sobotkou. Patří mezi ně senátoři, někteří hejtmani, no a ti jsou proti spojení s Andrejem Babišem,“ okomentoval aktuální situaci Hoffman.

Pořad k přehrání ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…