Ivo Rittig nepůjde do vazby

14.02.2014 13:32

Obviněný podnikatel Ivo Rittig nepůjde do vazby. Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová sdělila ČT, že dozorujícímu státnímu zástupci bude stačit to, že Rittigovi bude zabaven cestovní pas. O tom již soud rozhodl.

Ivo Rittig nepůjde do vazby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lenka Bradáčová

Anketa

Jste spokojeni s prací Bradáčové a Ištvana?

90%
10%
hlasovalo: 13762 lidí

Propuštění Rittiga a dalších zadržených proběhne ještě dnes - ve chvíli, kdy jim budou zabaveny pasy.

„V souvislosti s trestní věcí poškozené společnosti dopravní podnik rozhodl na návrh státního zástupce příslušný soudce o omezení spočívajícím v zákazu vycestování do zahraničí u všech čtyř obviněných osob. Současně obvinění vydali své cestovní doklady," řekla Bradáčová.

Pokud by se Rittig přece jen pokusil vycestovat, byl by okamžitě zadržen, kvůli porušení soudního příkazu. To by mu podle informací serveru iDnes.cz mohlo výrazně zkomplikovat jeho ekonomické aktivity v Monaku. Dokonce natolik, že by mohl být donucen zaplatit daně v Česku a naše úřady by si na jeho finance mohly lépe posvítit. Aby mohl platit daně v Monaku, musí tam Rittig žít alespoň 180 dní v roce, což se mu kvůli soudnímu příkazu nemusí podařit.

Skutečnost, že státní zástupkyně nežádala o vazbu, mohla být zapříčiněna i tím, že od údajného zločinu, k němuž mělo docházet v pražském dopravním podniku, uplynula relativně dlouhá doba. „Tunelování“ se mělo odehrávat v letech 2008 až 2011.

Karolína Babáková z advokátní kanceláře MSB Legal k tomu poznamenává, že kriminalisté postupovali nestandardně, když společně s Rittigem zadrželi i advokáta z MSB Legal. „Považujeme to za velmi nestandardní krok a za zásah do práva na obhajobu pana Rittiga," komentovala Babáková situaci pro Lidovky.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, nep

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ropa, islám, USA. Martin Koller shrnuje vše, co potřebujete vědět o Íránu, který dnes řeší celý svět

20:26 Ropa, islám, USA. Martin Koller shrnuje vše, co potřebujete vědět o Íránu, který dnes řeší celý svět

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA K otázce, zda je Írán nebezpečný, je nutné přistupovat z více pohled…