Izrael děkuje Zemanovi. Netanjahu hovoří o přátelství

19.05.2021 21:00 | Zprávy
autor: nab

Prezident Miloš Zeman obdržel děkovný dopis od izraelského premiéra Benjamina Netanjahua za to, že nechal na Hradě minulý týden vyvěsit izraelskou vlajku na podporu země v ozbrojeném konfliktu s Palestinci. „Děkuji, výborný příteli!“ píše české hlavě státu.

Izrael děkuje Zemanovi. Netanjahu hovoří o přátelství
Foto: Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta
Popisek: Prezident Miloš Zeman a izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Mezi Izraelci a Palestinci opět narůstá napětí. Podle českého velvyslance v Izraeli je situace nejhorší od roku 2014. Střety podle něj vyprovokovalo teroristické hnutí Hamás. Česká diplomacie se v této situaci jasně postavila na stranu Izraele.

Z rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nechal také Pražský hrad jako důkaz solidarity vyvěsit izraelskou vlajku, která dočasně nahradila vlajku EU. Rovněž Zeman minulý týden neváhal Izrael podpořit telegramem. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Jak je možné, že vás jako europoslance nepustili do budovy?

Napsal jste, že jste do budovy Evropského parlamentu ve Štrasburku nedojel. Přístup blokovala policie. To jako nepustili ani další? Nebo myslíte, že to vás jako kritika nepustili účelově? Jak je to vůbec možné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tajemství odporu na Úřadu vlády. Jedna věta vysvětlila bouři

10:45 Tajemství odporu na Úřadu vlády. Jedna věta vysvětlila bouři

TÝDEN V MÉDIÍCH Finanční zájmy kolem vládních poradních orgánů podle člena Rady Českého rozhlasu a m…