Izrael předal těla 23 Palestinců zabitých při útocích na Izraelce

02.01.2016 6:00 | Zprávy

Izrael předal rodinným příslušníkům těla 23 Palestinců, kteří byli zabiti příslušníky bezpečnostních sil při odrážení útoků na Izraelce. Informovala o tom agentura AFP, podle níž jde ze strany Izraele o vstřícné gesto, které má zmírnit napětí ve vztazích s Palestinou. Při násilnostech mezi Palestinci a Izraelci zemřelo od loňského podzimu na 150 lidí.

Izrael předal těla 23 Palestinců zabitých při útocích na Izraelce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Václavském náměstí v Praze proběhla demonstrace na podporu Palestiny

"Armáda dnes v souladu s pokyny vlády plánuje vrácení těl 23 palestinských útočníků, kteří v minulých měsících napadli izraelské civilisty a členy bezpečnostních složek," uvedl předtím armádní mluvčí.

Předání mrtvých těl jejich rodinám už proběhlo, napsala později agentura DPA. Příbuzní útočníků pocházejících mimo jiné z Hebronu a Ramalláhu ale museli souhlasit s tím, že mrtvé pohřbí okamžitě a bez obřadností. Izrael často zadržuje těla zabitých útočníků právě proto, že se obává, aby se jejich pohřby nestaly příležitostí k vyvolání protiizraelských vášní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jaké budou další kroky ANO?

Vládu se vám odvolat nepodařilo, ale dost pravděpodobně budete v příští vládě, jak se pak k celé kauze postavíte? Budete ji prošetřovat? Protože ani já pod hlavičkou ODS nevěřím nezávislému prošetření.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Greta se postavila Orbánovu „fašismu“

21:39 Greta se postavila Orbánovu „fašismu“

Aktivistka Greta Thunbergová se s arabským šátkem kolem krku vypravila do Budapešti. Jejím cílem vša…