J. X. Doležal se obává znárodňování. Verdikt nad makléřkou, která nepronajala byt Romce, je prý první krok

15.08.2015 12:43

Tohle bude tvůj nájemník a ty o tom nerozhoduješ, píše na serveru Reflex.cz komentátor Jiří X. Doležal. Vrací se tak k soudnímu rozhodnutí, kdy se realitní makléřka musí omluvit Romce, které nepronajala byt. „Je úředně zpečetěno, že nesmíte rozhodovat o svém majetku. V budoucnu se vztahy majitele a nájemníka zcela otočí,“ píše Doležal.

J. X. Doležal se obává znárodňování. Verdikt nad makléřkou, která nepronajala byt Romce, je prý první krok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří X. Doležal

Romka, která byla najata ombudsmankou Annou Šabatovou, si chtěla pronajmout byt a byla odmítnuta kvůli etnickému původu. Odškodné nezíská, ale omluvu od makléřky ano. „Padl tak jeden z pilířů, na kterém zastupitelská demokracie stojí: Právo rozhodovat o svém majetku a nakládat s ním,“ konstatuje Doležal.

  • Původní text ZDE

„Nově je majitel nemovitosti postaven před nelehký úkol: Pokud bude pronajímat svou nemovitost a zájemce bude Rom, který se majiteli nebude líbit, má majitel prostě smůlu. Pokud je zájemce smradlavý, nemá záruku dostatečného příjmu k placení nájemného a disponuje houfem vše ničících dětí, bude ho muset majitel stejně přijmout – tedy pokud ten smradlavec bude příslušníkem nějaké menšiny. Základní svoboda o rozhodování o svém vlastnictví je nahlodána pod záminkou politické korektnosti,“ rozebírá Doležal s tím, že tento stav je příznakem civilizační krize, kdy ztrácíme kontrolu nad naším světem a pokoušíme se brzdit a obracet jeho zákonitosti.

„Trest pro realitku, která odmítla pronajmout nemovitost Romce, je zásadním omezením vlastnického práva. Nyní se sice ví, že se nesmějí diskriminovat Romové, takže se každý majitel nemovitosti bude rozpakovat jim něco nepronajmout. Později se podle všeho ochrana rozšíří na další menšiny a nakonec se celá realita obrátí naruby: O tom, co si kdo pronajme, bude rozhodovat zájemce. Majitel prostě bude muset vyhovět, jinak by se dopustil diskriminace,“ uzavírá Doležal a podotýká, že se realita zkrátka postavila na hlavu. Místo ochrany soukromého majetku se tak podle něj nařizuje lidem, co s tím svým soukromým majetkem smějí udělat – a to je první krok ke znárodňování.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ubožák. Znemožňuje se před smrtí. „Chvilkaři“ dali najevo, jak vidí Karla Gotta. Je to síla

17:21 Ubožák. Znemožňuje se před smrtí. „Chvilkaři“ dali najevo, jak vidí Karla Gotta. Je to síla

Přání od prezidenta zpěváku Karlu Gottovi vzbudilo mimo jiné i menší rozruch v Milionu chvilek pro d…