Proti jsou také odbory. Podle nich chtějí Piráti Pražskou plynárenskou pouze ovládnout, neboť právě tři členové, kteří jsou vybráni z řad zaměstnanců, nejednají v rámci politických přání, ale ve prospěch společnosti. Je to už podruhé, co se odbory staví proti vůli akcionáře.
V prvním případě se jednalo o dosazení Petra Zmátlíka do předsednictva Plynárenské. Ten přitom v minulosti v předsednictvu plynárny působil. Po svém odchodu se stal spolumajitelem firmy, která pro Plynárnu zřizovala etickou linku.
Kolem obsazení pražského podniku začíná být dusno. Piráti nezasahuji
Snahu Pirátů odsoudil koaliční zastupitel a europoslanec Jiří Pospíšil. „Piráti slibovali, že se bude vybírat do dozorčích rad podle odbornosti, a nikoliv podle politických nominací. Toto je bezdůvodné rozšiřování vlivu politiků ve firmách, kde tradičně mají v kontrolních orgánech vliv i zaměstnanci. Nevím, proč to rušit,” uvedl pro Právo.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš A. Nový