Já bych si vznik koalice strašně přál, prohlásil v ČT textař Horáček

20.12.2013 21:06 | Zprávy
autor: mp

Spisovatel, producent, textař či antropolog. To vše je Michal Horáček. A právě on v křesle hosta pátečního pořadu Hyde Park České televize prohlásil, že by si moc přál, aby se zrodila kolice ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Sociální demokraté by měli podle jeho názoru dostat příležitost realizovat svůj program. TOP 09 a především ODS zaplatily ve volbách za privatizaci politiky. Kritický je pak vůči hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okomury. Nakonec hájil Ježíška proti Santa Clausovi.

Já bych si vznik koalice strašně přál, prohlásil v ČT textař Horáček
Foto: michalhoracek.cz
Popisek: Michal Horáček

Horáček má za to, že v předčasných volbách voliči zhodnotili vládnutí ODS a TOP 09. „Především to, že ODS se nedokázala zbavit různých lidí, kteří si tu politiku zprivatizovali na státních zakázkách a tak podobně. Za to se zkrátka musí zaplatit,“ podotýká Horáček.

Teď by si proto přál, aby dostala příležitost ČSSD, která byla dlouhé léta v opozici. A to i navzdory tomu, že neví prakticky nic o hnutí ANO, které pravděpodobně také bude součástí koalice. „Já bych si to strašně přál,“ zaznělo ve studiu od hosta. Výrazně skeptičtější byl pak ke hnutí Úsvit Tomia Okamury. Jejich teze jsou prý za hranou toho, co by byl Horáček ochoten přijmout, ale nediví se zklamaným voličům, že dali tomuto uskupení hlas.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

13:51 Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

V sobotu měli Ostravané možnost slyšet Jaromíra Nohavicu zazpívat českou hymnu na mistrovství světa …