Já dělám zahraniční politiku ANO, vykládal Stropnický Moravcovi. Andrej Babiš mu ještě během pořadu vysvětlil, že žádnou nedělá

12. 11. 2017 18:14

Končící ministr obrany Martin Stropnický (ANO) v Otázkách Václava Moravce prohlašoval, že se podílí na formování zahraniční politiky nové menšinové vlády hnutí ANO. Šéf hnutí Andrej Babiš Stropnickému okamžitě vysvětlil, že je to celé jinak.

Já dělám zahraniční politiku ANO, vykládal Stropnický Moravcovi. Andrej Babiš mu ještě během pořadu vysvětlil, že žádnou nedělá
Foto: ReproFoto
Popisek: Andrej Babiš hostem v televizi CNN.
reklama

Před kamerami České televize ujišťoval, že je ANO prozápadní politickou silou a že Česká republika zůstane pevně zakotvena v EU i s vládou Andreje Babiše. Moravec od Stropnického také slyšel, že se končící ministr podílí na formování zahraniční politiky hnutí.

Když to slyšel Andrej Babiš, rychle poslal svému místopředsedovi vzkaz, že je to celé trochu jinak.

„Koukám na @OtazkyVM a jen bych chtěl říct, že zahraniční politiku hnutí dělám já. Koho to zajímá, ať se koukne na Rai Uno, ZIB 2, CNN, Focus, Wirtschaftswoche a na moje schůzky s @guyverhofstadt, @ManfredWeber ad.,“ napsal Babiš. Na jeho tweet upozornil např. server Novinky.cz.

 

 

O Stropnickém se přitom spekulovalo jako o možném ministrovi zahraničí v nové vládě. Ministr tuto spekulaci odmítl komentovat. Prý se naučil dopředu nepočítat s ničím. Možná dělá dobře.

Jenže pravděpodobný příští premiér si všiml, že novináři si jeho prvního tweetu všimli a píší o něm články. Rozhodl se proto své stanovisko poněkud dovysvětlit. Použil k tomu postavičku opičky. Prý v žádném případě nemá zapotřebí vést nějakou při s Martinem Stropnickým, jen chtěl říct, že tváří zahraniční politiky hnutí je teď on sám.

„Tak koukám, že mí oblíbení novináři píšou o mém předchozím tweetu, že se nějak ‚názorově vymezuju‘ vůči panu Stropnickému. Nevymezuju. Oni asi nesledovali OVM. Padla otázka, kdo je tváří zahraniční politiky hnutí ANO, když jsme se rozešli s panem Teličkou. Tak jsem odpověděl,“ napsal doslova Babiš.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

19:51 Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

Agent s ricinem. Podle českých médií to je čtyřiatřicetiletý ředitel Ruského střediska vědy a kultur…