Já na Hrad přijdu, vzkazuje kardinál Dominik Duka

26.10.2016 12:50

Kardinál Dominik Duka se zúčastní slavnostního předávání státních vyznamenání v den státního svátku 28. října. Duka to uvedl na sociální síti.

Já na Hrad přijdu, vzkazuje kardinál Dominik Duka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mše na sv. Vojtěcha. Kardinál Dominik Duka udělil zlatou Svatovojtěšskou medaili Jiřímu Grygarovi a Alexandru Tomskému

„Na četné dotazy chci odpovědět, že se zúčastním všech obvyklých oslav státního svátku 28. října – tedy na Vítkově, přísahy vojáků a udělování státních vyznamenání,“ uvedl Duka.

Účast na oslavách státního svátku podle Duky není důvodem, aby se v tento den řešily politické spory a politické chyby.

Ke svému příspěvku pak přiložil stanovisko předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka, který řekl: „Odmítám tuto koncepci, že to, jestli někdo na Hrad půjde, nebo nepůjde, je výrazem politického postoje.“

Celý text příspěvku Dominika Duky na jeho facebookovém profilu:

Srdečně zdravím z maďarské Šoproně. Na četné dotazy chci odpovědět, že se zúčastním všech obvyklých oslav státního svátku 28. října - tedy na Vítkově, přísahy vojáků a udělování státních vyznamenání. Účast na oslavách státního svátku, který je svátkem celého národa a našich spoluobčanů není důvodem, aby se v tento den řešily politické spory a politické chyby. Přikládám stanovisko předsedy KDU-ČSL pana Bělobrádka, který řekl: "Odmítám tuto koncepci, že to jestli někdo na Hrad půjde nebo nepůjde, je výrazem politického postoje."

reklama

autor: vam

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Co se stalo s vašimi sliby?

Slibovali jste legalizaci HHC a místo toho jste zakázali i THC. Jste na sebe pyšní? Co jste vlastně ze svého programu ve vládě prosadili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zážitek na Lipně za 1900 Kč. Nad jídelním lístkem. Pak i na vleku

4:44 Zážitek na Lipně za 1900 Kč. Nad jídelním lístkem. Pak i na vleku

Svíčková na smetaně za 295, smažený sýr s přílohou za 239 Kč, belgické hranolky za 95 korun. Kdo se …