Já vás nečtu. Jarda Jágr smetl kavárnu tvrdou ranou

23.09.2021 8:35 | Ze sítí

Deník Sport přinesl informaci, že šéf českého hokeje byl agentem StB. Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek se zhrozil. A stále aktivní Jaromír Jágr? „Noviny jsem četl naposledy v roce 1998. Tyhle zprávy vůbec nečtu a nevím o tom nic. Abych pravdu řekl, takové věci mě ani nezajímají,“ řekl. Ovšem sportovnímu novináři Dvořákovi to není po chuti, Jágr prý měl říct cokoliv jiného. Zvlášť, když „zklamal s Babišem“.

Já vás nečtu. Jarda Jágr smetl kavárnu tvrdou ranou
Foto: Rytíři Kladno
Popisek: Jaromír Jágr.

Anketa

Vadí vám, že se premiér Babiš ,,kamarádí" s Viktorem Orbánem?

7%
85%
hlasovalo: 36005 lidí
Podle deníku Sport byl šéf českého hokeje Tomáš Král agentem StB a ochotně a pracovitě se Státní bezpečností spolupracoval a z vlastní vůle i udal svého známého. Deník Sport se opírá o spis, který si vyžádal od Archivu bezpečnostních složek. Král se proti tomuto nařčení ohradil, řekl, že s civilní StB neměl nic společného. Tvrdí, že jako právník vyšetřoval na vojně trestnou činnost týkající se ochrany státního tajemství a závažných obecných trestných činů v armádě, a přitom spolupracoval s vojenskou kontrarozvědkou, ale pouze v době jeho vojenské služby.

„Potom jsem již v žádném kontaktu s vojenskou kontrarozvědkou ani jinou složkou StB nebyl, což dokládá mimo jiné archivace svazku,“ sdělil Král deníku a dodal, že na tyto otázky odpovídal už jiným novinářům. Podle historika Petra Blažka ovšem to, co je napsáno ve spisu, svědčí o tom, že Král udával nad rámec svých povinností.

K hokejové kauze už se vyjádřil bývalý hokejový brankář Dominik Hašek: „Nešlo o členství ve straně, Tomáš udával své lidi. Bylo to něco za něco. Rozhodl se, že bude udávat, aby z toho těžil svoje vlastní výhody. Jeho morální kredit je tím pádem nízký,“ míní.

Zcela opačně se ke kauze postavila další hokejová legenda Jaromír Jágr, jak informuje server Sport.cz. „Noviny jsem četl naposledy v roce 1998. Tyhle zprávy vůbec nečtu a nevím o tom nic. Abych pravdu řekl, takové věci mě ani nezajímají. To, že někdo něco napíše... Už jsem si na to zvykl,“ nehodlal se kauzou hlouběji zabývat.

To ovšem není po chuti Jakubu Dvořákovi z deníku Sport, který kauzu rozehrál. „Mohl říct cokoliv, jen ne tohle. Zklamal lidi s Babišem a teď opět,“ stěžoval si sportovní novinář s narážkou na Jágrovo účinkování v reklamě na Vodňanské kuře.

Jágr je ovšem v tomto směru konzistentní. Když byl dotazován, proč nechce účinkovat v reklamě na očkování, řekl: „Čekal jsem na to, že si doktorská elita sedne a řekne k očkování plusy a minusy. Je přece nesmysl, aby to říkal nějaký hokejista, který celý život honí puk.“ A dodal: „Nechci sdílet svůj názor, abych někoho neovlivnil. A to nemluvím jen o očkování. Poučil jsem se, protože když jsem veřejně řekl svůj názor, většinou se to otočilo proti mně. Proto se snažím starat o své věci.“ Na jeho adresu se snesla řada nadávek, když spolu s prezidentem Zemanem navštívil v roce 2019 Čínu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus pochybuje: Covid a veletoč. Hledejme za tím farmaceutické společnosti

19:44 Klaus pochybuje: Covid a veletoč. Hledejme za tím farmaceutické společnosti

Den vzniku samostatného Československa je příležitostí vzpomínat, ale také připomínat. Jakou cestou …