Jak často chodí senátoři do práce? Nejhůř je na tom Filipiová a Palas

25.09.2012 12:00

V rámci projektu Kohovolit.eu vznikla analýza docházky senátorů od voleb v roce 2006 až do letošní schůze v srpnu. Nejhůře je na tom Daniela Filipiová (ODS), která se zúčastnila jen 35 procent hlasování. O trochu lépe je na tom Jaroslav Palas (ČSSD) se 43 procenty a Alexandr Vondra (ODS) se 45 procenty. Napsal server Novinky.cz.

Jak často chodí senátoři do práce? Nejhůř je na tom Filipiová a Palas
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání Senátu
reklama

Hlavní trojice doplácí na souběh senátorského mandátu s jinou vysokou funkcí. Palas je od roku 2008 hejtman Moravskoslezského kraje, Vondra působil ve vládách Mirka Topolánka a nyní je ministrem obrany. Filipiová byla v roce 2009 ministryní zdravotnictví a od roku 2010 je předsedkyní senátního Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku.

Oblíbení Pospíšil a Töpfer byli v Senátu pouze z 60 procent

Necelé poloviny hlasování (47 procent) se zúčastnili Jiří Čunek (KDU-ČSL) a Otakar Veřovský (ČSSD). Místopředseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS) byl na 51 procentech důležitých hlasování, citují studii Novinky.cz

Ani jeden z nejoblíbenějších politiků Jiří Pospíšil (ODS) nemá velkou docházku – 56 procent. Tomáš Töpfer (ODS) byl na 59 procentech jednání.

Nejvíce se na jednání objevoval Zdeněk Škromach spolu s Karlem Korytářem (oba ČSSD). Byli na 95 procentech jednání. V Senátu byl velmi často také jejich spolustraník Marcel Chládek (93 procent) a Miroslav Škaloud (ODS) s 92 procenty.

Největší rebel v Senátu je Kubera

Autoři Kohovolit.eu zjišťovali také loajalitu jednotlivých senátorů. Ukázalo se, že například Jaroslav Kubera téměř v každém druhém hlasování zvedl ruku proti svým spolustraníkům z ODS (ve 47 procentech). Jaroslav Palas (ČSSD) takto hlasoval v 33 procentech případů.

Analytici zvolili pouze důležitá hlasování, aby byl přehled objektivní. Jednalo se například o hlasování o návrzích zákonů, o mezinárodních smlouvách a o aktech Evropské unie. Jedná se celkem o 1966 z 3016 hlasování.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nějaká soudružka se rozhodla, že ví, co je dobré, aniž by se ptala... Šichtařová vyrazila proti „dobrovolné“ směrnici EU

17:42 Nějaká soudružka se rozhodla, že ví, co je dobré, aniž by se ptala... Šichtařová vyrazila proti „dobrovolné“ směrnici EU

Známá ekonomka Markéta Šichtařová se vyjádřila na svém blogu na serveru iDnes.cz k tématu povinné ro…