Jak dlouho se budete vymlouvat na Kalouska? Moravec griloval ministra Babiše

02.02.2014 13:15 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Nedělní poledne v ČT ovládl nový ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš, který byl hlavním hostem pořadu Otázky Václava Moravce. Babiš svůj prostor rozhodně naplno využil a hned se pustil do svých politických oponentů. Exposlanec ODS Marek Šnajdr je podle jeho slov nekorunovaným kmotrem českého zdravotnictví a přes VZP si dělá „svoje kšefty“.

Jak dlouho se budete vymlouvat na Kalouska? Moravec griloval ministra Babiše
Foto: Repro ČT
Popisek: Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš v ČT

Moderátor Václav Moravec v úvodu konstatoval, že nyní má Andrej Babiš šanci ukázat, že předvolební hesla jeho hnutí ANO nebyla jen prázdnými sliby, ale že je možné je skutečně naplnit. „Ano, bude líp. Byla to jen vábnička na voliče?“ tázal se řečnicky Moravec.

„Schválili jsme zákon o státním rozpočtu a hlasovali o něm všichni poslanci koalice. Veřejně jsme se zavázali, že hned uděláme rezervu pěti miliard. Hned na prvním zasedání bychom chtěli schodek rozpočtu snížit. Státní rozpočet předpokládá, že všem státním zaměstnancům bude navýšena mzda o dvě procenta a dokonce i policajti dostanou přidáno,“ ohradil se Babiš proti tomu, že se mzdy ve státní sféře včetně učitelů nebudou zvyšovat.

Zdravotnictví je podle něho zásadní téma, protože přes tento resort teče ročně přes dvě stě miliard a nikdo neví, kam ty peníze tečou. „Četl jsem studii Evropské unie o korupci a tam se říká, že nekorunovaným kmotrem českého zdravotnictví je Marek Šnajdr a druhým takovým je exministr Petr Bendl. Skandální je, že ODS znovu kandidovala pana Bendla do správní rady VZP. Ať se konečně ukáže, kam těch 150 miliard pro VZP teče, ať je to transparentní. Byl to rybník pro politiky a ti si tam dělali svoje kšefty. Je skandální, když oficiální dokument EU takto mluví o našich politicích,“ uvedl ministr financí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vítek Prokop byl položen dotaz

Ústavní soud

Tvrdíte, že prezident chce, aby Ústavní soud: "stanovil vládě povinnost poskytnout prezidentovi republiky veškerou součinnost a aby uložil vládě nevytvářet prezidentovi administrativní ani jiné překážky při výkonu jeho ústavních pravomocí." Na to jste přišel jak, že říká ÚS jak má rozhodnout? Není s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

16:28 Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

Premiér Andrej Babiš, který se ve čtvrtek účastní v Polsku Konference k obnově Ukrajiny, se krátce v…