O něco méně známý je příběh společnosti Oleo Chemical. Té měl podle Šlachtových detektivů lobbista Rittig pomoci uchytit se s dodávkami bionafty v pražském Dopravním podniku nebo v Čepru. V případu figurovala zámořská offshore společnost Cokeville Assets, známá z kauzy sedmnáctihaléřových provizí pro pražského dopravce.
Pražský městský soud sice v únoru odsoudil zakladatele Oleo Chemical Kamila Jirounka a Michala Urbánka, jejího ředitele Radomíra Kučeru a Rittigova firemního administrátora Petera Kmetě; ale lobbista – který měl dle policistů získat za otevření dveří do Dopravního podniku a Čepra další provizi – a jeho právníci byli obžaloby zproštěni. Vyplývá to z téměř třísetstránkového odůvodnění rozsudku, který ParlamentníListy.cz v uplynulých dnech obdržely. Soud také poukázal na řadu nestandardních kroků policie a státního zastupitelství. Včetně toho, že vyšetřovatelé naskočili na účelové trestní oznámení.
Co z rozsudku vyplývá? Že trestní oznámení, které vyšetřování odstartovalo, bylo účelové, aby se vyšetřování případu ujal „policejní orgán pod dozorem Vrchního státního zastupitelství v Praze“. Údajně spáchaná škoda totiž nebyla tak vysoká, aby kauza spadala do kompetence lidí šéfžalobkyně Lenky Bradáčové.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jaroslav Šťastný