Jak mám vysvětlit dětem, že prezident mluví tak sprostě, píše na Hrad ředitel gymnázia

04.11.2014 10:22

Miloš Zeman popudil svým vulgárním slovníkem politiky i jazykovědce, ale také veřejnost, občané píší stížnosti na Radu pro televizní a rozhlasové vysílání. A to není všechno, MfDnes už zaznamenala, že na jednom pardubickém gymnáziu po jeho nedělním projevu sundávají ze stěn prezidentův portrét.

Jak mám vysvětlit dětem, že prezident mluví tak sprostě, píše na Hrad ředitel gymnázia
Foto: Herbert Slavík
Popisek: Oficiální portrét Miloše Zemana

Ředitel pardubického Gymnázia Mozartova Marek Výborný byl výrazivem požitým Milošem Zemanem v Hovorech z Lán natolik šokován, že hned psal mluvčímu prezidenta Jiřímu Ovčáčkovi.

„Jsem šokován tím, co je možné slyšet z úst prezidenta republiky. Snažíme se děti i žáky vést k respektu k prezidentskému úřadu. Můžete mi ale sdělit, jak jim mám toto vysvětlovat? Pokud prezident republiky hovoří na úrovni restauračního zařízení 4. cenové skupiny, jaký vliv to má na celkovou úroveň společnosti, nemluvě o politické kultuře v naší zemi?“ Ptá se za podpory rodičů žáků ředitel gymnázia.

Projev plný vulgarit, které pedagog nemá jak vysvětlit studentům gymnázia jej přiměl k rasantnímu kroku. Už jen z respektu k prezidentskému úřadu vysel portrét Miloše Zemana i v jeho pracovně. Ale hned včera jej prý sundal. „Prezident svým chováním škodí republice,“ cituje Výborného MfDnes.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

19:46 Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se na tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny pustil r…