Jak to bude od září s Ukrajinci ve školách? Gazdík ohromil příměrem se chcíplým hadem

25.05.2022 13:45 | Glosa
autor: jav

Polovina lidí se bojí, že pro jejich děti nebudou místa ve školách. Jejich obavy částečně plynou i z toho, že na školy musí od září nastoupit i děti z Ukrajiny. Ministr školství Petr Gazdík (STAN) překvapil a jejich obavy přirovnal ke strachu z chcíplého hada. Tak prosté to ale dle některých hlasů není.

Jak to bude od září s Ukrajinci ve školách? Gazdík ohromil příměrem se chcíplým hadem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Gazdík

Podle průzkumu agentury STEM MARK, který si objednala CNN Prima News, má obavy o umístění svých dětí na základní školy 47 procent rodičů.  

Na otázku ohledně nedostatku míst ve školách v souvislosti s uprchlíky z Ukrajiny 24 % dotázaných odpovědělo, že takovou obavu „určitě“ má. Dalších 23 % odpovědělo, že tuto obavu „spíše“ má. Zhruba stejný podíl veřejnosti strach nemá – 29 % „spíše“ a 19 % „určitě“. Zbytek (5 %) neví, píše se na serveru cnn.prima.cz.

„Jasně jsem sděloval, že se lidé nemají čeho bát už z důvodu, že zápis českých dětí už proběhl a zápis ukrajinských dětí teprve bude probíhat. Tak nechápu, jak by mohly ukrajinské děti ovlivnit české děti, když jejich zápis ještě neproběhl. To můžete dělat deset průzkumů. Jasně, když se poloviny lidí zeptáte, jestli mají strach z chcíplého hada, tak polovina řekne, že má a polovina, že ne,“ řekl Gazdík CNN Prima News.

Současně ale souhlasil s tím, že v prstenci kolem Prahy i v samotné Praze je situace mnohem horší. „Ano, tam problém je, dlouhodobě se s ním samosprávy potýkají a ministerstvo ho řeší třeba podporou 3,7 miliardy na výstavbu škol. Ale to v tuto chvíli problém nevyřeší, protože do září asi nikdo novou školu nepostaví,“ uzavřel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…