Jak za Husáka! Kandidát TOP 09 a spol. vyhozen z muzea a nastala volební bouře

15.09.2020 7:20 | Zprávy
autor: mp

V Jihomoravském kraji v krajských volbách kandiduje TOP 09 spolu se Zelenými. Jednomu z místních politiků, Jiřímu Kacetlovi, je teď věnována značná pozornost. Historik a překladatel pracoval ve znojemském muzeu, ale už nepracuje. Dostal padáka. Prý kvůli svým názorům. A na internetu se brzy poté objevila petice, ve které se stovky lidí Kacetla zastávají a varují před návratem praktik minulého režimu.

Jak za Husáka! Kandidát TOP 09 a spol. vyhozen z muzea a nastala volební bouře
Foto: archiv J. Kacetl
Popisek: Jiří Kacetl

Jiří Kacetl je zastupitelem města Znojma a kandidát TOP 09, Zelených, Idealistů, Liberálně ekologické strany (LES) a Moravského zemského hnutí do zastupitelstva kraje, ale také je to historik a překladatel. Před pár dny se dozvěděl, že ho čeká výpověď ze zaměstnání. Prý pro nadbytečnost, Pracoval ve znojemském muzeu, kde organizoval řadu akcí a připravil několik publikací. Sám za výpovědí k 31. říjnu tohoto roku cítí především politický tlak.

„Prý jsem nadbytečný. Těžko popsat pocit, který zažívám po dvanácti letech, kdy jsem pro muzeum dýchal a považoval jej za svoji druhou rodinu. Pořád si myslím, že se z toho špatného snu probudím. Věděl jsem, že místní politika ve Znojmě byla vždy dost nevybíravá, ale pořád jsem se utěšoval, že návrat k praktikám husákovských normalizátorů z let 1969/1970 není v demokratických poměrech možný. Mýlil jsem se,“ napsal na sociální síti Facebook.

Jiří Kacetl o svém vyhazovu

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…