Jako absurdní divadlo, hodnotí Rusnok dnešní zasedání Senátu

29. 1. 2014 13:09

Končící úřednický premiér Jiří Rusnok kritizoval středeční program zasedání Senátu, na němž je vedle volby kandidátů na ombudsmana několik evropských předloh. Podle Rusnoka by bylo vhodnější, aby je uvedla nová koaliční vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Prezident Miloš Zeman ji jmenuje odpoledne. Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) se proti Rusnokovým slovům ohradil.

Jako absurdní divadlo, hodnotí Rusnok dnešní zasedání Senátu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Rusnok

„Musím tedy skutečně smeknout před dramaturgií Senátu, že na tento den, kdy ve 14:00 bude jmenována nová vláda, jsou zařazeny body, které jsou zařazeny, a stávající vláda tady o nich bude referovat. Je to, myslím, nakonec pokračování dobré české tradice absurdního divadla," řekl Rusnok.

Dramaturgii netvořil Senát

Štěch oponoval, že Senát dostal předlohy od nynější vlády, která by je měla taky obhájit. Dodal, že schůzi svolal ještě před tím, než prezidentská kancelář oznámila termín jmenování nové vlády. „Takže musím říci: Jestli někdo tvořil dramaturgii tohoto zasedání, tak to nebyl nikdo ze zde přítomných, ale bylo to někde jinde," uvedl.

Schůze by se podle Štěcha musela stejně konat kvůli volbě senátních kandidátů na veřejného ochránce práv. „Pohledy můžou být různé a já se domnívám, že náš postup je naprosto v souladu s Ústavou a ani jiný být nemůže," dodal.

Kubera chtěl projednávání evropských předloh zastavit

Senátoři na žádost končícího ministra životního prostředí Tomáše Podivínského vyřadili z programu návrh evropského nařízení o prevenci zavlékání a vysazování invazních nepůvodních druhů. Předseda senátorů ODS Jaroslav Kubera neuspěl se žádostí, aby se Senát ve středu nezabýval dalšími sedmi evropskými tisky. Týkají se třeba posílení sociálního rozměru hospodářské a měnové unie, rámce pro bezpečnost jaderných zařízení a jednotného trhu elektronických komunikací.

Kubera návrh zdůvodňoval tím, že noví ministři mohou mít na předlohy jiný názor. Podobně se později vyjádřil Rusnok.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zničíme ČT! Vrátí lidem stamiliony, udeřil Jaromír Soukup. Asi to myslí vážně

7:04 Zničíme ČT! Vrátí lidem stamiliony, udeřil Jaromír Soukup. Asi to myslí vážně

Jaromír Soukup rozjíždí novou iniciativu v oblasti mediálního práva. Chce si posvítit na Českou tele…