Jako za komunismu. Když nehýkáte nadšením pro liberální demokracii, pomstí se vám na dětech. Markétě Šichtařové došla trpělivost

12.04.2019 12:54

Komunistické praktiky se znovu vrací na výslunní. Děti opět trpí kvůli tomu, jaké názory zastávají jejich rodiče, píše Markéta Šichtařová.

Jako za komunismu. Když nehýkáte nadšením pro liberální demokracii, pomstí se vám na dětech. Markétě Šichtařové došla trpělivost
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová v pořadu ČT Hyde park
reklama

Německá soukromá waldorfská škola se rozhodla nepřijmout holčičku jen kvůli tomu, že její otec je poslancem za Alternativu pro Německo (AfD). Ekonomka Markéta Šichtařová na blogu iDNES.cz napsala, že soukromá škola má právo odmítnout to či ono dítko. Je jí však proti srsti trestat děti za názory rodičů. Tohle po Vítězném únoru dělali komunisté, když nedovolili studovat dětem nepohodlných rodičů a dnes se bohužel tato komunistická hrůznost vrací do módy.

„Takže, zapišme si novou poučku současných evropských hodnot: Děti rodičů, kteří dostatečně nehýkají nadšením pro ‚liberální demokracii‘, jsou dnes ostrakizovány. (Mimochodem, není to zajímavé, že to je vždycky Německo, které jde ode zdi ke zdi?),“ napsala Šichtařová.

„Jedna věc je zákon. Druhá věc je morálnost. Víte, politické procesy v ČSSR mnohdy také byly v souladu se zákonem. Pronásledování Židů také bylo v souladu s norimberskými zákony. Otázkou ale je, zda tyhle zákony nefungovaly jen jako berlička jak okecat a ‚ospravedlnit‘ to hnusné, co se v lidech probudilo. Nejde o to, co soukromá škola smí či nesmí. Jde o to, že se mi hnusí společnost, která vyvrhuje na okraj děti podle jejich původů,“ pokračovala rozhořčeně Šichtařová.

Pokud není možné vyhazovat z hospody či ze školy člověka pro jeho náboženské přesvědčení, podle Šichtařové by něco takového nemělo být možné ani ve škole. Zvlášť, když jde o názory rodičů a nikoli o názory dětí.  

„Jakmile totiž někdo chce náhodou chránit soukromé vlastnictví a dostatečně neadoruje tuhle novou doktrínu, je soukromé právo okamžitě s gustem pošlapáno. Chce-li někdo tvrdit, že hospodský má právo nechat ve své hospodě klienta kouřit, je popliván. Chce-li někdo tvrdit, že majitel bytu má možnost odmítnout z nájmu někoho na základě příslušnosti k jakékoliv minoritě, je popotahován ombudsmankou. Takové soukromé právo totiž nepasuje do pojetí oné ‚liberální demokracie‘,“ rozčilovala se ekonomka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nevylučuji, nepotvrzuji. Miroslava Němcová ještě neví, zda chce nahradit Zemana

21:36 Nevylučuji, nepotvrzuji. Miroslava Němcová ještě neví, zda chce nahradit Zemana

Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová, jež je v současné době poslankyní ODS, bud…