Jan Fischer: Za viceprezidenta bych chtěl Šimona Pánka

24.08.2012 10:50

Jako komunikační médium některých kandidátů na funkci prezidenta republiky se prosazuje internet. Své různě obsáhlé webové stránky mají všichni vážnější uchazeči o křeslo po Václavu Klausovi, někteří jdou ale ještě dál. Například Jan Fischer zveřejnil video, v němž tvrdí, že by jako svého viceprezidenta chtěl šéfa nadace Člověk v tísni Šimona Pánka, potetovaný Vladimír Franz se zase zastává marihuany.

Jan Fischer: Za viceprezidenta bych chtěl Šimona Pánka
Foto: Archiv
Popisek: Konopí - ilustrační foto

"Nakonec se moje střelka kompasu ustálila na jediném jménu a byl by to Šimon Pánek," tvrdí na videu kandidát. V České republice úřad viceprezidenta jako v USA neexistuje, Fischer odpovídal na dotaz jednoho ze svých příznivců na sociální síti. O Pánkovi jako o možné hlavě státu hovořil dříve někdejší český prezident Václav Havel.

Fischer už českou internetovou veřejnost zaujal na jaře, kdy zveřejnil video se svou promluvou z okna chalupy. Příslušná sekce jeho oficiálního kandidátského webu nabízí ale několik desítek videozáznamů.

Nemáme právo kriminalizovat marihuanu

Český virtuální prostor v posledních dnech obohatil také záznam promluvy kandidáta Vladimíra Franze, nápadného výrazným tetováním, o legalizaci marihuany a dalších tématech. Je podle něj otázkou, proč trestat pěstitele marihuany. "Je na člověku, aby zvážil, co je pro něj dobré a v jaké míře. Nemyslím si ale, že člověk, který je... na této planetě pouze hostem, má právo kriminalizovat přírodu," míní kandidát. Není to první Franzovo vystoupení podobného typu, už počátkem srpna se věnoval korupci a extremismu.

 Na webu jsou k nalezení také videozáznamy s dalšími prezidentskými kandidáty, většinou se však jedná o amatérsky či profesionálně pořízené záznamy jejich vystoupení například při setkání s voliči, příznivci či novináři. Nejde tedy o videa přímo pořízená pro zveřejnění na internetu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jno, čtk

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…