Jan Hrušínský se ohradil proti textu, který v PL nikdo nepsal. A Šafr dodal: Manipulace, kupte si naše předplatné

02.02.2018 14:18

Pan Jiří Macků si v názorové sekci serveru ParlamentníListy.cz tropil žerty z domnělé kulturní fronty, která údajně pláče nad prohrou Jiřího Drahoše v prezidentských volbách. Jde o sekci, která se dá přirovnat k blogům a redakce ParlamentníchListů.cz do obsahu nezasahuje. Nicméně herec a ředitel Divadla na Jezerce Jan Hrušínský se proti textu Jiřího Macků ohradil a varoval, že zvažuje další právní kroky.

Jan Hrušínský se ohradil proti textu, který v PL nikdo nepsal. A Šafr dodal: Manipulace, kupte si naše předplatné
Foto: Vít Hassan
Popisek: Herec Jan Hrušínský přišel podpořit Jiřího Drahoše do Kongresového centra v Praze, kde Drahošův štáb sledoval výsledky prezidentských voleb
reklama

Domnělou kulturní frontu údajně obchází strach a zmar. Tento svůj názor vyjádřil na serveru ParlamentníListy.cz pan Jiří Macků v názorové sekci serveru ParlamentníListy.cz. Doplnil, že kulturní fronta teď pláče, že Jiří Drahoš není prezidentem České republiky. Podle jeho názoru pláče i ředitel Divadla na Jezerce Jan Hrušínský. Ten měl údajně „zamajlovat“ své kolegyni, že Drahoš skončil, a měl se rozplakat. „Sesul se do křesla, složil hlavu do dlaní a začal vážně uvažovat o emigraci,“ napsal na adresu Jana Hrušínského Macků.

Server Forum24.cz přinesl vyjádření Jana Hrušínského, který konstatoval, že kvůli prezidentské volbě rozhodně neplakal. Naposled ho silně zasáhl nečekaný odchod hereckého velikána Jana Třísky. Pana Jiřího Macků Jan Hrušínský vůbec nezná a netuší, kde na podobné nesmysly přišel. Podobných nepravd však bylo v článku víc. Hrušínský není spokojen ani s tím, že pod fotkou u zmíněného článku je popisek, který údajně praví, že fotografii poskytl sám Hrušínský.

„Neposkytl.“ Dále je v článku uvedeno, že na adresu Jana Hrušínského dle autora „světaznalá modelka“ Iva Kubelková ironicky prohodila: „Chcete emigrovat? Jen to zkuste jinde!“ a pan Macků doplňuje: Třeba v krásné Paříži, tam v islámem poznamenaných čtvrtích. „Světaznalá modelka ke mně nikdy nic neprohodila. Bohužel. Ani paní Kornovou, ani paní Kubelkovou zatím osobně neznám, ale ve svém Divadle Na Jezerce je kdykoliv rád přivítám. Pana Jiřího Macků jsem doposud také neznal. Nelituji. Důrazně se ovšem ohrazuji proti jeho smyšlenkám a vysloveným nepravdám ve výše uvedeném textu,“ napsal Hrušínský.

Sluší se dodat, že fotografie je jen s popiskem, že zachycuje Jana Hrušínského. Zájemci pod ní nenajdou informaci, že fotografii serveru PL.cz poskytl Hrušínský. Herec a režisér také konstatoval, že zvažuje další právní kroky.   

„Parlamentním listům již několik let nedávám souhlas k rozhovorům, proto je mi s podivem, že se v nich moje jméno tak často skloňuje. Vzhledem k tomu, že v souvislosti s mou osobou není v tomto článku plném chyb ani jedna informace pravdivá, zvažuji právní kroky,“ uvedl Hrušínský.

Redakce Forum24.cz pak ještě přidává dovětek, že „i manipulace v Parlamentních listech ukazují, jak moc potřebujeme svobodná média“.  Čtenářům proto nabízí předplatné vlastního tištěného měsíčníku.


Screen: Forum24.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miloš Zeman v rozhovoru pro srbský magazín. Sputnik, Kosovo, BIS, Vrbětice, ruští agenti. Máme to

16:32 Miloš Zeman v rozhovoru pro srbský magazín. Sputnik, Kosovo, BIS, Vrbětice, ruští agenti. Máme to

Rozhovor pro magazín CorD se zřejmě konal v rámci „přípravy“ květnové návštěvy srbského prezidenta A…