Jan Kraus pochválil Kalouska. Pane prezidente, Vy raději nečtěte

13.05.2013 11:13

Ani herec Jan Kraus na svém blogu Krausmagazin.cz neodolal pokušení vyjádřit se k pátečnímu odemykání korunovačních klenotů, při kterém prezident Miloš Zeman působil poněkud přetaženým dojmem. Média se poté celý víkend bavila spekulacemi, zda se jednalo o virózu, kterou Hrad uvedl jako oficiální zdůvodnění, nebo nikoliv.

Jan Kraus pochválil Kalouska. Pane prezidente, Vy raději nečtěte
Foto: Redakce
Popisek: První číslo časopisu Kraus

Glosátor Jan Kraus nejprve naoko seriózně váhal, zda se u prezdenta v pátek jednalo o nemoc, nebo o mediálně propíranou opilost, načež však celou úvahu zavrhl lakonickým konstatováním: „Co mně ovšem silně brání přiklonit se k nemoci, je předchozí návštěva prezidenta na ruské ambasádě. Tam se člověk spíš ožere, než onemocní,“ napsal umělec.

Celou věc následně okomentoval ministr financí Miroslav Kalousek, který prý Krause pobavil. „Výrok Kalouska, že ke korunovačním klenotům málem přibyla šavle, mě upřímně rozesmál. Dobrý vtip,“ napsal na blog.

Co jej však nepobavilo, byly ohlasy Kalouskova humoristického vystoupení, které se pozastavovaly především nad tím, že ministr financí má taktéž na kontě několik výstupů s vratkým krokem a zapleteným jazykem.

„Hrozně se mi líbí ten všelidově soudružský tón Blesku, kdy píše například: Kalousku, zrovna ty máš co říkat! To soudružské tykání a tradiční mravokárectví od pracantů pro intelektuálně náročné čtenáře,“ spráskal bulvaristy Kraus.   


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

13:07 Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

REPORTÁŽ Ve čtvrtek 16. ledna se na Náměstí republiky v Praze uspořádal menší happening na podporu a…