Jan Rejžek, Jindřich Šídlo a spousta sprostých slov. Čtěte, co schytal Petr Hampl kvůli „nesmyslné misi“ v Afghánistánu

7. 8. 2018 15:52

Petr Hampl v neděli napsal na Facebooku, že smrt českých vojáků byla důsledkem špatného politického rozhodnutí o vyslání mise do Afghánistánu. Za to si vysloužil od známých tváří označení jako „asociální idiot“ (Jindřich Šídlo) nebo se dozvěděl, že „vyblil hnus“, který překonává Rudé právo i Árijský boj.

Jan Rejžek, Jindřich Šídlo a spousta sprostých slov. Čtěte, co schytal Petr Hampl kvůli „nesmyslné misi“ v Afghánistánu
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Šéfredaktor Deníku Referendum Jakub Patočka (vlevo) a Jindřich Šídlo ze Seznam.cz

Když v neděli přišla zpráva o úmrtí tří českých vojáků v Afghánistánu, reagovali lidé různě. Například redaktor Hospodářských novin Petr Honzejk se připojil na facebookový profil předsedy SPD a čekal, co se tam objeví za protiliberální alotria.

„Sleduju profil Tomia Okamury a po tragické smrti tří českých vojáků to tam jede na plné obrátky,“ referoval na svém Facebooku.

A své sledování uzavřel (když se vysmál jistému diskutujícímu, který tvrdil, že Afghánistán sousedí s Ruskem) slovy: „Jen totální hyeny se můžou politicky popásat na tragédii vojáků zabitých v Afghánistánu a jejich rodin. Je to od Okamury a Filipa hnusné. Ale aspoň jsme si opět ověřili, že zdejší hyeny mají brlohy v centrálách SPD a KSČM.“

Během nedělního odpoledne se vyjádřil i sociolog Petr Hampl. Ten kromě vyjádření piety připomněl i velký otazník nad pokračováním mise v Afghánistánu, a učinil tak poměrně dramatickým způsobem, když jejich smrt spojil s blahobytem poslanců.

„Místo aby čeští vojáci bránili Českou republiku, umírají na nesmyslných koloniálních výpravách jakési cizí země,“ napsal Hampl. Pak přidal, že vinu na jejich smrti mají i poslanci, kteří pro schválení mise v Afghánistánu hlasovali. „Plnou odpovědnost za jejich smrt nesou poslanci, kteří hlasovali pro účast na této zbytečné a hloupé misi. Blahobyt poslanců je vykoupen smrtí českých mužů. Hanba!“ uzavřel Hampl.

Na jeho slova začaly okamžitě chodit reakce, a to i z míst velmi známých. Ozval se například novinář Jindřich Šídlo. Ten podobně jako Honzejk naznačil, že uživatelé Twitteru napjatě čekali na reakci, kterou by mohli natřít. „Celý Twitter čekal, kdo na sebe vezme roli asociálního idiota, který nedokáže aspoň v tuhle chvíli držet hubu,“ odhalil náplň nedělního odpoledne uživatelů Twitteru.

A dočkal se. „Vyšlo to, gratuluji, vlastenče,“ napsal Hamplovi.

V úterý brzy ráno pak Hamplova slova okomentoval i Jan Rejžek, který z Hamplova statusu učinil největší zrůdnost celé naší historie slovy: „Hnus, který včera vyblil zoufale protiislámský sociolog Petr Hampl po úmrtí tří našich vojáků v Afghánistánu, překonává Árijský boj,Vlajku i Rudé právo.“

Rejžkovi přátelé se pak v diskusi shodli, že „Hampl je vlastizrádce“.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…