Jan Rejžek jásal, jak Drahoš zahnal „tu trosku do kouta“. Pak přišly výsledky a začal shánět parťáka na pitku ze žalu

27.01.2018 18:45

Kritik Jan Rejžek se vyjádřil k výsledkům prezidentských voleb. Ještě v noci byl přitom optimistický, věřil totiž, že vyhraje Jiří Drahoš.

Jan Rejžek jásal, jak Drahoš zahnal „tu trosku do kouta“. Pak přišly výsledky a začal shánět parťáka na pitku ze žalu
Foto: Martin Kovář
Popisek: Jan Rejžek
reklama

„Poslední věty před volbami. Jiří Drahoš dnes skvěle zahnal tu zemdlenou trosku do kouta. Jak proboha někdo může chtít za prezidenta někoho, kdo si nepamatuje vlastní otázky?“ položil dotaz na svém facebookovém profilu pár minut po půlnoci Rejžek. Zjevně tak reagoval na diskusi obou prezidentských kandidátů v České televizi. 

Po vyhlášení výsledků prezidentských voleb jej pak optimismus přešel. „Tak kdo se kam jdete ze zoufalství opít? Připojím se,“ napsal Rejžek.

Ten dlouhodobě hlavu státu kritizuje. Například loni, když tu byla diskuse o neudělení státního vyznamenání strýci lidoveckého ministra kultury Daniela Hermana Jiřímu Bradymu. Tehdy si Rejžek opravdu nebral servítky. 

„Naivně doufám, že poslední neskutečná aféra kolem pana Bradyho tomu proruskému a pročínskému paralytikovi na Hradě zlomí vaz a bude odvolán sněmovnou pro totální ztrátu svéprávnosti,“ napsal tehdy Rejžek. 

  • Psali jsme ZDE

V diskusi pod příspěvkem kritik označil prezidenta Zemana za prase, které se svým jednáním dopouští vlastizrady. „Doufám, neboť posledním svinstvem nasral obě komory, tzv. napříč spektrem. Nechť se činí a sejmou ho!“ vyzval Rejžek zákonodárce k činu.

O rok předtím pak Rejžek reagoval nevybíravě na slova prezidenta Miloše Zemana, který sdělil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, že je podle svých slov v případě vstupu islamistů do naší vlasti připraven ji bránit se zbraní v ruce.

 „Až sem brzy vtrhnou islámští teroristé, prezident Zeman nevezme pušku, ale všechny pobleje jako tehdy klenoty a oni strachem uprchnou,“ nebere si na svém twitterovém účtu servítky Rejžek.

  • Psali jsme ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

19:51 Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

Agent s ricinem. Podle českých médií to je čtyřiatřicetiletý ředitel Ruského střediska vědy a kultur…