Jana Bobošíková promluvila o své budoucnosti

23.12.2013 8:05

Volební blok Hlavu vzhůru vydupaný Janou Bobošíkovou a podporovaný Václavem Klausem, jenž měl být „trojským koněm“ ve sněmovně, v předčasných volbách do dolní parlamentní komory zcela pohořel. Výsledek 0,42 % byl zřejmě ještě horší než nejtemnější představy jeho představitelů. Jana Bobošíková nyní zvažuje ukončení aktivních veřejných snah.

Jana Bobošíková promluvila o své budoucnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus přišel podpořit na mítink volební blok Hlavu vzhůru

Fotogenická a většinou lehce přepjatá, nicméně elegantně působící Jana Bobošíková je notorická kandidátka na kdejakou veřejnou funkci. V tomto směru se stávala terčem žertů snad i u svých příznivců. Rozhodně však byla vidět a slyšet. Ač podpírána nevelikým voličským elektorátem, znal ji téměř každý Čech. Po podzimních volbách však jakoby se do země propadla. Podle dnešního vydání Lidových novin se věnuje rodinnému podniku, totiž obchodu s kosmetikou.

„Věnuji se teď více než dříve našemu podnikání. To mě pohltilo a tak zvažuji, že bych se mu věnovala více,“ říká Jana Bobošíková. Podle deníku sama přiznává, že v posledních týdnech hledá svou úlohu. Volební výsledek byl pro ni opravdu zklamáním.

Ing. Jana Bobošíková

  • Předsedkyně strany Suverenita
  • mimo zastupitelskou funkci

„Je otázka, jestli ještě aktivně budu chtít někam kandidovat. To teď nedokáži říci. Určitě z politiky nehodlám odejít v tom smyslu, že by mě ty věci nezajímaly. Jen přemýšlím, zda politiku dělat aktivně – a zase někam kandidovat – nebo ji dělat spontánně a vyjadřovat se k dění kolem sebe," zvažuje podnikatelka a politička.

Jasno nemá ani o budoucnosti volebního bloku Hlavu vzhůru, ani své strany Suverenita – blok Jany Bobošíkové. Obě uskupení jsou v hlubokém útlumu. „Řekla bych, že probíhají jisté fragmentační tendence. Nechci za ty subjekty mluvit, ale řada z nich se ze své podstaty bude připravovat spíše na komunální volby. Ty pro ně budou asi důležité, ne volby do Evropského parlamentu. Takže tipuji spíše odstředivé než dostředivé tendence," přemítá nad budoucnosti konglomerátu Hlavu vzhůru.

Ani budoucnost Suverenity není jistá, nehledě na to, že se stranou, nesoucí v názvu její jméno, nemá nyní Jana Bobošíková vlastně nic společného. Navíc není jisté, zda by o ni strana vůbec stála, píše se v listě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jma

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý člen ČSSD Martin Koller a přehlížené věci o Janu Hamáčkovi: Nedostudoval, ale zato byl vysoká šajba ve světové organizaci multikulti mládeže

20:03 Bývalý člen ČSSD Martin Koller a přehlížené věci o Janu Hamáčkovi: Nedostudoval, ale zato byl vysoká šajba ve světové organizaci multikulti mládeže

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller poznal zevnitř, jak funguje česká sociální de…