Jana Volfová: Kolik běženců je nakaženo tuberkulozou, AIDS, či dalšími chorobami a parazity? Adam Bartoš je za hranou

27.8.2015 7:05 dop.

Předsedkyně České suverenity, někdejší poslankyně a aktivistka IVČRN a Bloku proti islámu Jana Volfová natvrdo říká, že jsme problémy běženců nezavinili, takže je ani nemusíme řešit. Finance dle ní potřebujeme spíše pro naše seniory, zdravotně postižené, matky samoživitelky, nemocné a děti. „Ať si mne třeba nazývají xenofobkou nebo nacistkou. Já jen bráním svoji vlast a její občany,“ vzkazuje Volfová svým oponentům.

Jana Volfová: Kolik běženců je nakaženo tuberkulozou, AIDS, či dalšími chorobami a parazity? Adam Bartoš je za hranou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Volfová

Volfová se hned zkraje rozhovoru pro neziskovou organizaci Demokratická informační skupina Ústeckého kraje (DIS ÚK) vymezila proti činnosti Adama Bartoše a jeho Národní demokracie. Uvedla, že ho nechce kritizovat, ale poukázala na to, že sestavování seznamu židů považuje za věc silně přes hranu. A kdyby vedla demonstraci, na které se objevily šibenice, okamžitě by je vykázala a jasně se od nich distancovala. „Představitelé ND v čele s panem Bartošem je však nechali nést i v průvodu, který pořádali. Já bych v takovém průvodu nešla,“ ujistila politička.

Jako přední aktivistka Bloku proti islámu a IVČRN se Volfová staví na stranu těch, kteří chtějí uzavřít hranice před nelegálními imigranty. Nebezpečí, která od nich plynou, je totiž dle ní mnoho. „Jako samozřejmě ohrožení bezpečnosti občanů, kterou dnes a denně vidíme v Řecku nebo v Itálii či Francii, kde se v některých oblastech už lidé bojí vyjít na ulici města, kde celý život žijí, ale třeba i riziko zdravotní. Copak víme, kolik běženců je třeba nakaženo tuberkulozou, AIDS, či dalšími chorobami a parazity, o kterých se naši lékaři už učí jen z učebnic, protože jsme je očkováním zlikvidovali? To je obrovské riziko především pro naše děti a seniory,“ myslí si.

Proti uprchlickým táborům jako takovým Volfová nemá výhrad, ovšem pokud se budou stavět na území Sýrie, Jemenu a dalších prvních bezpečných zemí. „Evropská unie vydává přes deset let každý rok 1,5 miliardy euro na zabezpečení hranic Schengenu. Kde ty peníze jsou? Kam se poděly? Za ně by přece mohly být vystavěny takové uprchlické tábory, že by v nich mohly být i dokonalé nemocnice a školy. To je cesta! Řešit problém tam, kde vznikl, ne u nás doma,“ má jasno politička.

Mgr. Jana Volfová

  • ČS
  • předsedkyně strany Česká Suverenita, učitelka
  • mimo zastupitelskou funkci

Další vývoj uprchlické krize nevidí Volfová příliš optimisticky. Bojí se, že to může skončit krvavým konfliktem. Její obavy umocňuje nečinnost vlády a dle ní naprosto oprávněné obavy občanů ČR a arogance běženců, kterým korán říká, že jsou nám nadřazeni a mají na všechno nárok a podle toho se také chovají. „A ještě to, že po 180 dnech je musíme pustit z uprchlického tábora a oni se budou bez prostředků potulovat po naší vlasti, je pro mne strašná představa,“ děsí se aktivistka.

Politička by chtěla vrátit právo a ty, co nelegálně přišli do České republiky vrátit zpět do země, odkud přišli. „Ona tam totiž velmi často žádná válka není. Vždyť největší počet běženců je z Kosova nebo subsaharské Afriky. Nehrajme si na spasitele celého světa. Vždyť finance potřebujeme pro naše seniory, zdravotně postižené, matky samoživitelky, nemocné a děti. My jsme problémy běženců nezavinili, takže je ani nemusíme řešit. To je můj názor a za tím si stojím. Ať si mne třeba nazývají xenofobkou nebo nacistkou. Já jen bráním svoji vlast a její občany. A stejný názor má většina z nich,“ říká Volfová.

Celý rozhovor ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Evropské komisařky, to je jiná liga. Zážitek senátora Smoljaka z Litomyšle

20:21 Evropské komisařky, to je jiná liga. Zážitek senátora Smoljaka z Litomyšle

Senátor STAN David Smoljak v horní komoře působí jako předseda výboru pro záležitosti Evropské unie,…