Jandák chce do Senátu! Ale nebude to za ČSSD

22.05.2020 7:31 | Zprávy
autor: nab

Na Vysočině se na podzim zřejmě odehraje velmi zajímavý souboj o Senát. ČSSD do boje o senátorské křeslo vyšle současného místopředsedu Senátu a bývalého šéfa horní komory Milana Štěcha (ČSSD). O křeslo v Pelhřimově bude zřejmě usilovat i donedávna místopředseda jihočeské ČSSD Stanislav Mrvka a za hnutí ANO také exministr kultury Vítězslav Jandák, píše server iDNES.cz.

Jandák chce do Senátu! Ale nebude to za ČSSD
Foto: Repro XTV
Popisek: Radní ČRo, Vítězslav Jandák

Jak server uvádí, podzimní volby o křeslo v Pelhřimově slibují však doslova „bitvu tří socanů“. Bývalému předsedovi Senátu Milanu Štěchovi, který bude v Pelhřimově svoji pozici obhajovat, by se totiž měli postavit dva bývalí členové ČSSD. V barvách hnutí Změna populární starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka. Za hnutí ANO pak jako nezávislý o křeslo v horní komoře Parlamentu nejspíš zabojuje dlouholetý poslanec a exministr kultury za ČSSD Vítězslav Jandák.

Stanislav Mrvka je starostou Jindřichova Hradce od roku 2010, byl i ve vedení kraje. V roce 2017 měl být jedničkou jihočeské kandidátky ČSSD do Sněmovny, ale odstoupil na protest proti vyškrtnutí Jiří Zimoly z jejího posledního místa. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Úhrada škody

Vyzvali jste radní, aby uhradili způsobenou škodu České televizi. Proti tomu nic nemám, ale zajímá mě něco jiného. Proč politici nemusí hradit škody, které svým jednáním způsobili? Nebo aspoň co vím, tak nemusí. To vám přijde v pořádku nebo také prosadíte, aby se to změnilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Bezpečnostní riziko.“ Z Německa jdou miliony extrémistickým neziskovkám

4:44 „Bezpečnostní riziko.“ Z Německa jdou miliony extrémistickým neziskovkám

Z německého státního rozpočtu proudí desítky milionů korun do pražské kanceláře Nadace Rosy Luxembur…