Janoušek nedal policistům moč ani krev. Ovlivněni nebyli, tvrdí jejich šéf

28. 3. 2012 18:59

Šéf pražské policie Martin Vondrášek obhajoval v pořadu Interview 24 postup policistů po nehodě lobbisty Romana Janouška. Jeho podřízení podle něj ovlivněni nebyli a Janoušek nevypadal jako zfetovaný, proto mu nikdo neudělal test na přítomnost drog v krvi.

Janoušek nedal policistům moč ani krev. Ovlivněni nebyli, tvrdí jejich šéf
Foto: repro YouTube.com
Popisek: Roman Janoušek
reklama

„Pro mě je velmi důležité pro vyvození osobní odpovědnosti, zda jde o pochybení dílčí nebo systémová,“ prohlásil Vondrášek. „Pokud se některý z policistů nechal ovlivnit, tak tu zodpovědnost vyvodím,“ dodal s tím, že přibližně do dvou týdnů bude mít všechny informace, které potřebuje a je připraven rezignovat.

Policisté nevěděli, o koho jde

Podle Vondráška policisté Janouška nepoznali, proto je ani nic ovlivnit nemohlo. „Jsem přesvědčen, že většina z těch lidí netušila, že jde o pana Janouška,“ myslí si šéf pražských policistů. „Pan Janoušek využil svého práva a nedal moč ani krev,“ uvedl. Policisté prý navíc nemuseli dělat testy na drogy, protože lobbista neměl ani vpichy ani rozšířené zorničky.

„Neříkám, že ten postup je standardní,“ připustil Vondrášek. On sám ale indicie o tom, že by Janoušek někoho ovlivňoval, nemá. „Ptal jsem se těch policistů z očí do očí,“ odpověděl na otázku, co ho k přesvědčení vede. Hlídka měla dovolit Janouškovi volat rodinnému příslušníkovi kvůli ověření totožnosti.

Vše k tématu Janouškovy odposlechy

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Zraněná žena dostala policejní ochranu, ale Janoušek je stíhán na svobodě. „Řekli jsme si, že ze strany novinářů a veřejného mínění bude na tu paní nesmírný tlak,“ řekl Vondrášek. Navíc chtěla policie prý předejít spekulacím o ovlivňování svědka. „O ochraně té ženy jsem se rozhodoval až poté, co byl pan Janoušek propuštěn,“ vysvětloval Vondrášek tento paradox. Uznal však, že kdyby rozhodoval dříve, Janoušek by měl být zadržen.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

21:41 Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

Andrej Babiš vystoupil ve večerních zprávách na TV Nova. Odmítl se omluvit. Vakcíny řeší. Bez občanů…