Japonsko nebo Vietnam, České televizi je to jedno. Novinářská fušeřina prý způsobila mezinárodní skandál

29. 5. 2016 9:01

Veřejnoprávní televize si svou neprofesionalitou utržila pěknou ostudu. Upozornil na to bývalý hejtman Libereckého kraje a poslanec Petr Skokan.

Japonsko nebo Vietnam, České televizi je to jedno. Novinářská fušeřina prý způsobila mezinárodní skandál
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto
reklama

V sobotu 28. května 2016 na kanále ČT24 ve Studiu 6 v 7.26 hodin totiž zprávu o ukončení návštěvy Baracka Obamy v Japonsku doprovodila obrazovým zpravodajstvím, na kterém sice je Barack Obama, jenže při návštěvě Vietnamu.

V obrazovém zpravodajství dominují americký prezident Barack Obama a jeho vietnamský protějšek Tran Dai Quang. Za nimi divák vidí vedle americké vlajky tu vietnamskou, rudou se zlatou hvězdou. Známou japonskou bílo- červenou kombinaci divák neuvidí ani jednou.

"Američané, Japonci i Vietnamci jsou pohoršeni a očekávají vysvětlení této dezinformace. Čeští diváci chtějí vrátit koncesionářské poplatky, které jsou nuceni platit za podstrkování těchto manipulativních veřejnoprávních mediálních lží. Nikdo netuší, jak," poznamenal k tomu Skokan, někdejší hejtman a poslanec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

22:17 „Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

REPORTÁŽ „Prachsprostá zlodějko Albrightová, všechno to vrátíš!“ I to znělo v pondělí večer Václavsk…