Jaromír Štětina: Žádní uprchlíci se na nás nevalí. Jen uměle pěstovaná hysterie

03.07.2015 8:04

Europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina odmítá, že by se do Česka valili uprchlíci. Podle něj je to jen uměle pěstovaná hysterie, kterou se Rusko snaží Evropany přesvědčit, že je zachrání před přívalem muslimů. Evropa ale prý musí být jednotná a nesmí tomu podlehnout.

Jaromír Štětina: Žádní uprchlíci se na nás nevalí. Jen uměle pěstovaná hysterie
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Jaromír Štětina
reklama

„Na Česko se žádní uprchlíci nevalí. To, co se odehrává v ČR, je poměrně silná a uměle vyvolávaná hysterie, na kterou již skočila i některá česká média,“ říká Štětina ve stranickém videu.

Podle něj stojí za strašením uprchlíky Rusko, kterému to hraje do karet. „Vítr vane z východu, poněvadž poslední šlágr tajných služeb Ruské federace je zdůrazňování, že my, pravoslavné Rusko, my tu Evropu před tím přívalem muslimů zachráníme,“ vysvětluje europoslanec.

Rusko se prý touto rétorikou snaží rozbít jednotu Evropské unie. Evropané by však dle Štětiny měli být jednotní a držet společně. Jinak prý to násilí přijde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

S Křečkem to přehnali! A jiný problém – mezinárodní. Uvědomuje si Minář, co udělal? Byl jsem na Letné, ale... Milion chvilek naštval poslance Krejzu

10:31 S Křečkem to přehnali! A jiný problém – mezinárodní. Uvědomuje si Minář, co udělal? Byl jsem na Letné, ale... Milion chvilek naštval poslance Krejzu

ROZHOVOR „Pokud chtěl být přesvědčivější, měl takovouto SMS přečíst na plénu a měl klid,“ říká posla…