Jasná čísla: Babiš vyrostl na 33 a drtí ČSSD. Zeman rozmázl Drahoše s Horáčkem

07.08.2017 7:31

Kdyby se nyní konaly volby do Poslanecké sněmovny, vyhrál by je s přehledem Andrej Babiš se svým hnutím ANO. V prezidentských volbách by pak svůj post uhájil prezident Miloš Zeman. Ukazuje to alespoň nejnovější průzkum agentury Médea Research pro časopis Týden.

Jasná čísla: Babiš vyrostl na 33 a drtí ČSSD. Zeman rozmázl Drahoše s Horáčkem
Foto: David Hora
Popisek: Andrej Babiš

Babišovo hnutí by podle červencových čísel získalo 33,3 % hlasů. Nejenže si uchovává svůj náskok před druhými sociálními demokraty, ale ještě svou popularitu posiluje. Současný výsledek je totiž téměř o procento lepší než v minulém měsíci. Druzí sociální demokraté sice také mírně zvýšili svůj procentuální zisk, přesto s 10,9 procenty hlasů je propad velmi zřetelný. 

Průzkum pak ukázal i sílu dnes již rozpadlé dvojkoalice KDU-ČSL s hnutím Starostové a nezávislí. Ta by získala jen 9,1 procenta hlasů a do Poslanecké sněmovny by se tak nedostala. Samostatná KDU-ČSL by pětiprocentní hranici měla podle všeho přeskočit, u STANu to tak jisté není.

Anketa

Myslíte, že dnešní děti v dospělosti prožijí lepší život, než dnes prožíváme my?

5%
95%
hlasovalo: 11988 lidí

V Poslanecké sněmovně by pak kromě babišovců a ČSSD usedli také občanští demokraté, komunisté, SPD Tomio Okamury a TOP 09. Na hranici pěti procent pak balancují i Piráti, kteří v červencovém průzkumu získali šest procent hlasů. 

Co se týče prezidentských voleb, s více než 40 % hlasů by zvítězil prezident Miloš Zeman. Posiluje pak také Jiří Drahoš, jenž získal hlasy na úkor textaře Michala Horáčka. Drahoše by volilo téměř 20 procent občanů, Horáček klesl na 14 %. Ve druhém kole prezidentské volby by Zemanovi dala svůj hlas téměř polovina dotázaných.

Další možní prezidentští kandidáti pak již zaostávají – čtvrtý je Tomio Okamura, jenž však ještě kandidaturu neohlásil, stejně jako následující Jan Švejnar či Petr Pavel. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Pomoc občanům

Vážený pane Jurečka, včera jste byl v Superdebatě na CNN Prima News, poraďte a odpovězte mi na otázku, jak mám s rodinou vyžít se 100 korunou na den? Bydlím v podnájmu, na vlastní byt nemám... Vydělávám minimální mzdu stejně jako partnerka....a do toho máme dítě. Pokud jste Muž na svém místě, odpoví...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schillerová počítala ztráty kvůli inflaci. Smál se jí Síkela, celá TOP 09 a další. Ale trapas! „Má to správně,“ přiznal Kalousek

21:54 Schillerová počítala ztráty kvůli inflaci. Smál se jí Síkela, celá TOP 09 a další. Ale trapas! „Má to správně,“ přiznal Kalousek

Někdejší ministryně financí Alena Schillerová (ANO) včera ve svém twitterovém příspěvku počítala, o …