Jasná čísla: Babiš vyrostl na 33 a drtí ČSSD. Zeman rozmázl Drahoše s Horáčkem

07.08.2017 7:31

Kdyby se nyní konaly volby do Poslanecké sněmovny, vyhrál by je s přehledem Andrej Babiš se svým hnutím ANO. V prezidentských volbách by pak svůj post uhájil prezident Miloš Zeman. Ukazuje to alespoň nejnovější průzkum agentury Médea Research pro časopis Týden.

Jasná čísla: Babiš vyrostl na 33 a drtí ČSSD. Zeman rozmázl Drahoše s Horáčkem
Foto: David Hora
Popisek: Andrej Babiš

Babišovo hnutí by podle červencových čísel získalo 33,3 % hlasů. Nejenže si uchovává svůj náskok před druhými sociálními demokraty, ale ještě svou popularitu posiluje. Současný výsledek je totiž téměř o procento lepší než v minulém měsíci. Druzí sociální demokraté sice také mírně zvýšili svůj procentuální zisk, přesto s 10,9 procenty hlasů je propad velmi zřetelný. 

Průzkum pak ukázal i sílu dnes již rozpadlé dvojkoalice KDU-ČSL s hnutím Starostové a nezávislí. Ta by získala jen 9,1 procenta hlasů a do Poslanecké sněmovny by se tak nedostala. Samostatná KDU-ČSL by pětiprocentní hranici měla podle všeho přeskočit, u STANu to tak jisté není.

Anketa

Myslíte, že dnešní děti v dospělosti prožijí lepší život, než dnes prožíváme my?

5%
95%
hlasovalo: 12001 lidí

V Poslanecké sněmovně by pak kromě babišovců a ČSSD usedli také občanští demokraté, komunisté, SPD Tomio Okamury a TOP 09. Na hranici pěti procent pak balancují i Piráti, kteří v červencovém průzkumu získali šest procent hlasů. 

Co se týče prezidentských voleb, s více než 40 % hlasů by zvítězil prezident Miloš Zeman. Posiluje pak také Jiří Drahoš, jenž získal hlasy na úkor textaře Michala Horáčka. Drahoše by volilo téměř 20 procent občanů, Horáček klesl na 14 %. Ve druhém kole prezidentské volby by Zemanovi dala svůj hlas téměř polovina dotázaných.

Další možní prezidentští kandidáti pak již zaostávají – čtvrtý je Tomio Okamura, jenž však ještě kandidaturu neohlásil, stejně jako následující Jan Švejnar či Petr Pavel. 

reklama

autor: vef

Migrační pakt

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se z migračního paktu můžeme nějak vyvázat nebo je to už hotová věc? A řeší vůbec to hlavní, jak nelegální migraci zabránit? Není třeba řešit příčinu problému než pak jeho důsledky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

35 Kč za hermelín v krámu. Účtenka? Přes 50 Kč. Penny Market přistižen při podvodu. Ne poprvé

9:29 35 Kč za hermelín v krámu. Účtenka? Přes 50 Kč. Penny Market přistižen při podvodu. Ne poprvé

Víte, který řetězec dostal od roku 2022 zdaleka nejvíce pokut? Byl to řetězec Penny Market. Na sankc…