Jasná čísla: Babiš vyrostl na 33 a drtí ČSSD. Zeman rozmázl Drahoše s Horáčkem

07.08.2017 7:31

Kdyby se nyní konaly volby do Poslanecké sněmovny, vyhrál by je s přehledem Andrej Babiš se svým hnutím ANO. V prezidentských volbách by pak svůj post uhájil prezident Miloš Zeman. Ukazuje to alespoň nejnovější průzkum agentury Médea Research pro časopis Týden.

Jasná čísla: Babiš vyrostl na 33 a drtí ČSSD. Zeman rozmázl Drahoše s Horáčkem
Foto: David Hora
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Babišovo hnutí by podle červencových čísel získalo 33,3 % hlasů. Nejenže si uchovává svůj náskok před druhými sociálními demokraty, ale ještě svou popularitu posiluje. Současný výsledek je totiž téměř o procento lepší než v minulém měsíci. Druzí sociální demokraté sice také mírně zvýšili svůj procentuální zisk, přesto s 10,9 procenty hlasů je propad velmi zřetelný. 

Průzkum pak ukázal i sílu dnes již rozpadlé dvojkoalice KDU-ČSL s hnutím Starostové a nezávislí. Ta by získala jen 9,1 procenta hlasů a do Poslanecké sněmovny by se tak nedostala. Samostatná KDU-ČSL by pětiprocentní hranici měla podle všeho přeskočit, u STANu to tak jisté není.

Anketa

Myslíte, že dnešní děti v dospělosti prožijí lepší život, než dnes prožíváme my?

5%
95%
hlasovalo: 11978 lidí

V Poslanecké sněmovně by pak kromě babišovců a ČSSD usedli také občanští demokraté, komunisté, SPD Tomio Okamury a TOP 09. Na hranici pěti procent pak balancují i Piráti, kteří v červencovém průzkumu získali šest procent hlasů. 

Co se týče prezidentských voleb, s více než 40 % hlasů by zvítězil prezident Miloš Zeman. Posiluje pak také Jiří Drahoš, jenž získal hlasy na úkor textaře Michala Horáčka. Drahoše by volilo téměř 20 procent občanů, Horáček klesl na 14 %. Ve druhém kole prezidentské volby by Zemanovi dala svůj hlas téměř polovina dotázaných.

Další možní prezidentští kandidáti pak již zaostávají – čtvrtý je Tomio Okamura, jenž však ještě kandidaturu neohlásil, stejně jako následující Jan Švejnar či Petr Pavel. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

20:29 Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

Reportáž pořadu 168 hodin, během níž byl poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník konfrontován novin…